Ξεκινά η γιορτή του μπιτς χάντμπολ στην Αλεξανδρούπολη! Το πλήρες πρόγραμμα του 4ου τουρνουά και του Κυπέλλου Ελλάδος

 

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το Κύπελλο Ελλάδος Μπιτς Χάντμπολ πραγματοποιείται στην Αλεξανδρούπολη, παράλληλα με την διοργάνωση του 4ου τουρνουά της σεζόν στη χώρα μας.

Στο φετινό “Alexandroupolis Beach Handball Tournament 2017” υπάρχουν μάλιστα και διεθνείς συμμετοχές στους άνδρες, που προφανώς θα είναι εκτός συναγωνισμού αναφορικά με το Κύπελλο Ελλάδος.

Στους άνδρες έχουν δημιουργηθεί δύο όμιλοι.

  • Α ΟΜΙΛΟΣ
    Α.Σ. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (GRE)
    Α.Ο. ΑΝΟΙΞΗ (GRE)
    Γ.Σ. ΔΡΑΜΑ GRE)
    EL COCO BEACH HANDBALL TEAM (GRE)
    HASKOVO (BUL)
    Β ΟΜΙΛΟΣ
    ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (GRE)
    Γ.Α.Σ. ΚΙΛΚΙΣ (GRE)
    Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑ (GRE)
    BEACH BOYS JUNIOR (GRE)
    PLOVDIV (BUL)
    ΟΜΙΛΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
    Α.Σ. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ (GRE)
    Α.Ο.Α. ΚΑΣΤΟΡΙΑ (GRE)
    Α.Σ. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (GRE)
    BEACH GIRLS (GRE)

    ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

  • ΑΝΔΡΕΣ: Δυο όμιλοι των πέντε ομάδων, αγωνίζονται ένας προς όλους σε μονό γύρο. Οι δυο πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου παίζουν μεταξύ τους σε χιαστί αγώνες (1ος Α ομίλου με 2ο Β ομίλου και 1ος Β ομίλου με 2ο
    Α ομίλου). Οι νικητές παίζουν για τις θέσεις 1 – 2, και οι ηττημένοι για τις θέσεις 3 – 4. Οι τρίτες ομάδες στην κατάταξη των ομίλων θα αγωνιστούν για τις θέσεις 5 – 6, οι τέταρτες ομάδες στην κατάταξη για τις θέσεις 7 – 8 και οι πέμπτες ομάδες στην κατάταξη των ομίλων θα αγωνιστούν για τις
    θέσεις 9 – 10.
    Στο θεσμό του κυπέλλου ανδρών, οι δυο πρώτες Ελληνικές ομάδες του κάθε ομίλου (η βαθμολογία θα βγει μόνο από τα μεταξύ των  Ελληνικών ομάδων, που είναι δηλωμένες στην Ο.Χ.Ε., παιχνίδια στον κάθε όμιλο) θα αγωνιστούν μετά από κλήρωση σε δυο ημιτελικούς  αγώνες. Η νικήτριες ομάδες θα αγωνισθούν στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος.
    ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Ενας όμιλος των τεσσάρων ομάδων αγωνίζονται ένας προς όλους σε μονό γύρο. Οι δυο πρώτες ομάδες στην κατάταξη του ομίλου παίζουν μεταξύ τους για τις θέσεις 1 – 2, και η τρίτη και τέταρτη ομάδα για τις θέσεις 3 – 4.
    Στον τελικό του κυπέλλου γυναικών, θα αγωνισθούν οι δυο πρώτες ομάδες στην κατάταξη του ομίλου (που είναι δηλωμένες στην Ο.Χ.Ε.).
    • (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 07-07-17)
      ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
      ΓΗΠΕΔΟ 1
      17:00 ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ
      17:30 W BEACH GIRLS – Α.Σ. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ.
      18:00 M3 Α.Σ. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ. – EL COCO BHB TEAM
      18:40 M20 BEACH BOYS JUNIOR – PLOVDIV
      19:20 M10 EL COCO BHB TEAM – HASKOVO
      20:00 M18 Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑ – BEACH BOYS JUNIOR
      20:40 M14 Μ.Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. – PLOVDIV
      21:20 W BEACH GIRLS – Α.Σ. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ.
      (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟ 08-07-17)
      ΓΗΠΕΔΟ 1
      8:30 W BEACH GIRLS – Α.Ο.Α. ΚΑΣΤΟΡΙΑ
      9:00 M4 Α.Σ. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ. – HASKOVO
      9:40 M19 Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑ – PLOVDIV
      10:20 M5 Α.Ο. ΑΝΟΙΞΗ – Γ.Σ. ΔΡΑΜΑΣ
      11:00 M16 Γ.Α.Σ. ΚΙΛΚΙΣ – BEACH BOYS JUNIOR
      11:40 W1 Α.Σ. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ – Α.Σ. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ.
      12:20 M1 Α.Σ. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ. – Α.Ο. ΑΝΟΙΞΗ
      13:00 M15 Γ.Α.Σ. ΚΙΛΚΙΣ – Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑ
      13:40 M9 Γ.Σ. ΔΡΑΜΑΣ – HASKOVO
      14:20 W2 Α.Σ. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ. – Α.Ο.Α. ΚΑΣΤΟΡΙΑ
      15:00 M12 Μ.Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. – Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑ
      15:40 M6 Α.Ο. ΑΝΟΙΞΗ – EL COCO BHB TEAM
      16:20 M2 Α.Σ. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ. – Γ.Σ. ΔΡΑΜΑΣ
      17:00 M17 Γ.Α.Σ. ΚΙΛΚΙΣ – PLOVDIV
      17:40 M7 Α.Ο. ΑΝΟΙΞΗ – HASKOVO

      18:20 M13 Μ.Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. – BEACH BOYS JUNIOR
      19:00 M8 Γ.Σ. ΔΡΑΜΑΣ – EL COCO BHB TEAM
      19:40 W3 Α.Σ. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ – Α.Ο.Α. ΚΑΣΤΟΡΙΑ
      20:20 M11 Μ.Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. – Γ.Α.Σ. ΚΙΛΚΙΣ
      (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 09-07-17)
      ΓΗΠΕΔΟ 1
      9:00 M23 ΘΕΣΕΙΣ 9 – 10
      9:40 M21 Ημιτελικός (1η Ομιλος A – 2η Όμιλος B)
      10:20 M22 Ημιτελικός (1η Ομιλος Β – 2η Όμιλος Α)
      11:00 W4 ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΘΕΣΕΙΣ 1 – 2)
      11:40 M28 1ος Ημιτελικός Κυπελλου Ανδρών
      12:20 M29 2ος Ημιτελικός Κυπέλλου Ανδρών
      13:00 W5 ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
      13:40 M24 ΘΕΣΕΙΣ 7 – 8
      14:20 M27 ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΘΕΣΕΙΣ 1 – 2)
      15:00 M26 ΘΕΣΕΙΣ 3 – 4
      15:40 M25 ΘΕΣΕΙΣ 5 – 6
      16:20 M30 ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ

Материалы по теме:

Α1 Ανδρών: Ηττήθηκε μετά από αγώνα 3,5 ωρών από τα Χανιά αλλά παραμένει πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού η Φιλία Ορεστιάδας
  Μετά από συγκλονιστικό αγώνα διάρκειας τρεισήμισι ωρών η Φιλία Ορεστιάδας ηττήθηκε με 4-3 από τα Χανιά, σε αναμέτρηση που διεξήχθη το Σάββατο στο Στάδιο ...
Α1 Γυναικών: Πρεμιέρα με ήττα εντός προγράμματος για τους Κύκλωπες απέναντι στη Ν. Ιωνία
Ήττα εντός προγράμματος με 34-10 γνώρισαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης από την πρωταθλήτρια ομάδα του ΟΦ Νέας Ιωνίας, στην οποία αγωνίζονται οι Αλεξανδρουπολίτισσες Μάγδα και ...
Κορυφαίο τουρνουά μπιτς χάντμπολ αυτό της Αλεξανδρούπολης
Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Λεωνίδας Κάλφας -  Κορυφαίο τουρνουά μπιτς χαντμπολ στην Ελλάδα αναδείχθηκε αυτό της Αλεξανδρούπολης, σε ψηφοφορία που ...
Β’ Εθνική: “Λειψός” ο όμιλος της Ασπίδας Ξάνθης ελέω Δημοκριτείου
  Με μια ομάδα λιγότερη θα διεξαχθεί το φετινό πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Ανδρών χάντμπολ στον 4ος όμιλος και στον Α΄υποόμιλο. Συγκεκριμένα θα γίνει με μόλις 3 ...
Α1 Γυναικών: Με Χαραλαμπίδη στο τιμόνι οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης και στα μεγάλα σαλόνια
  Οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης θα είναι οριστικά μαζί με τη Βέροια 2017 η δεύτερη ομάδα που θα καλύψει τις κενές θέσεις που άφησαν στην Α1 ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here