Το σήκωσαν το… τιμημένο στην Παροικιά της Πάρου οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

Οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης ήταν οι νικητές και στο δεύτερο τουρνουά του 18ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach Handball το ποίο διεξήχθη στην παραλία Λιβάδια της Παροικιάς, στις εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Πάρου με την ονομασία «Paros Beach Handball Tournament 2017»

Οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης επικράτησαν στον τελικό με 2-0 σετ (20-14, 13-10) των Θρακομακεδόνων που είχαν στη σύνθεσή τους τον καλύτερο παίκτη της διοργάνωσης, Παναγιώτη Νικολαΐδη. Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο τουρνουά πήρε η Δράμα στην πρώτη της συμμετοχή φέτος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Handball, νικώντας στον μικρό τελικό τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 2-1 σετ (19-18, 10-22, 14-12).

Την απονομή στους νικητές του «Paros Beach Handball Tournament 2017» έκανε ο Δήμαρχος Πάρου, Μάρκος Κωβαίος. «Η σεζόν ξεκίνησε φέτος με τους καλύτερους οιωνούς. Είμαστε ευχαριστημένοι από την απόδοσή μας και στα δύο τουρνουά. Ελπίζουμε και στα επόμενα να έχουμε ανάλογες επιτυχίες. Ευχόμαστε το τουρνουά της Πάρου να γίνει θεσμός και να πραγματοποιείται κάθε χρόνο. Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες και τους παίκτες για το όμορφο θέαμα» τόνισε ο αρχηγός της ομάδας της Αλεξανδρούπολης, Ακης Χαραλαμπίδης.

H τελική κατάταξη του «Paros Beach Handball Tournament 2017»