Μία νίκη και δυο ήττες ο απολογισμός για τις αδερφές Κεπεσίδου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Beach Handball

Στην γειτονική Ιταλία και την πόλη Γκαέτα, όπου και διεξάγεται αυτές τις ημέρες το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα συλλόγων, βρίσκονται οι Εβρίτισσες αδερφές Μάγδα και Νικολίνα Κεπεσίδου, με την γυναικεία ομάδα του Σπάρτακου.

Πέρα από την γυναικεία ομάδα του Σπάρτακου της Μάγδας και της Νικολίνας Κεπεσίδου, που αναδείχθηκε δευτεραθλήτρια ομάδα Ευρώπης, στο τουρνουά που διεξάγεται στην Ιταλία, υπάρχει Ελληνική εκπροσώπηση και από την πρωταθλήτρια Ευρώπης Ανδρική ομάδα του ΓΑΣ Κιλκίς Akropolis.

Στο πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο την Σλοβάκικη ομάδα της Σένετς, ο Σπάρτακος της Μάγδας και της Νικολίνας Κεπεσίδου επικράτησε με 0-2 σετ εύκολα με τελικά σκορ 12-20 και 8-20. Στο δεύτερο παιχνίδι τα πράγματα ήταν πιο δύσκολα, και γνώρισε την ήττα από την Ισπανική Αλεγκεθίρας με 1-2 σετ. Στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας η γυναικεία ομάδα του Σπάρτακου αντιμετώπισε την Ζεντεντρέι και γνώρισε δυστυχώς την ήττα με 2-1 σετ.

Κάπως έτσι η ομάδα της Μάγδας και της Νικολίνας Κεπεσίδου μένει εκτός των ημιτελικών και πλέον περιμένει να δει την τελική της θέση για να δει πότε θα παίξει και πάλι, για ποια θέση και ποια ομάδα από τον άλλο όμιλο θα αντιμετωπίσει.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας και το πρόγραμμα της δεύτερης: