ΕΠΣ Έβρου: Το Σαββατοκύριακο το 2ο Παιδικό Τουρνουά Αλληλεγγύης «Δημήτρης Μπακιρτζής» στο Σουφλί

 

Τουρνουά που διοργανώνει ο Έβρος Σουφλίου και θα συμμετέχουν και οι ακαδημίες των ΠΑΟΚ Ισαακίου, Ορέστη Ορεστιάδας, Εθνικoύ Αλεξανδρούπολης και Ηρακλή Σαγήνης θα πραγματοποιηθεί στις 20-21 Μαΐου στο Σουφλί.

Πρόκειται για το 2ο τουρνουά αλληλεγγύης που θα γίνει στο «Δημήτρης Μπακιρτζής» και γίνεται με διοργανωτή τον Α.Σ. Έβρος Σουφλίου σε συνεργασία με την AEK FC Development Network υπό την αιγίδα της ΕΠΣ Εβρου.

Σε αυτό θα συμμετέχουν οι ηλικιακές Κατηγορίες, Bambini (Γεννηθέντες από 2010 μέχρι 2011 με 5 ποδοσφαιριστές ανά ομάδα), Pro junior (Γεννηθέντες από 2008 μέχρι 2009 με 7 ποδοσφαιριστές ανά ομάδα), Junior (Γεννηθέντες από 2006 μέχρι 2007 με 8  ποδοσφαιριστές ανά ομάδα), Προ παιδικό (Γεννηθέντες από 2004 μέχρι 2005 με 9 ποδοσφαιριστές ανά ομάδα) και Παιδικό (Γεννηθέντες από 2001 μέχρι 2003 με 10 ποδοσφαιριστές ανά ομάδα)

Σκοπός του τουρνουά είναι η ανάπτυξη του ποδοσφαίρου μέσα από διοργανώσεις αθλητικών δράσεων με την συμμετοχή μικρών αθλητών στην ψυχαγωγία που προσφέρει η άθληση. Για το λόγο αυτό δεν είναι στόχος η τιμωρία ενός παιδιού – ποδοσφαιριστή αλλά η σωστή διαπαιδαγώγηση του ώστε να κατανοήσει τους κανόνες ενός ποδοσφαιρικού παιχνιδιού. Παρόλο αυτά αν ένας ποδοσφαιριστής δεχθεί 2 κίτρινες κάρτες κατά τη διάρκεια ενός επίσημου παιχνιδιού του Τουρνουά, θα αποβάλλεται αυτόματα από τη συνέχεια του παιχνιδιού αλλά θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στον επόμενο αγώνα της ομάδας του. Το ίδιο θα ισχύει σε περίπτωση  αποβολής του με απ΄ευθείας κόκκινη κάρτα.

Την αντιμετώπιση περιστατικών που χρίζουν ιατρικής φροντίδας θα επιμεληθούν γιατροί – φυσιοθεραπευτές, οι οποίοι θα αποφασίζουν από κοινού με τον διαιτητή, αν δύναται να συνεχίσει να αγωνίζεται ένας ποδοσφαιριστής, του οποίου ο τραυματισμός κρίνεται απ΄τον γιατρό ότι δεν του επιτρέπει να αγωνιστεί.

Ο Πρόεδρος της Επιτροπής είναι ο Χαράλαμπος  Ζελενίτσας  και μέλη της επιτροπής οι Χρήστος Φουτσιτζής και Γιώργος Πετκίδης.

Πρόγραμμα Αγώνων τουρνουά

Σάββατο 20 Μαΐου 2017 (1η Ημέρα)

Την 1η ημέρα θα συμμετάσχουν οι ηλικιακές κατηγορίες των Bambini, projunior, junior και προπαιδικού.

Κατηγορία Bambini :

Παιχνίδι 5 vs 5

Διάρκεια κάθε παιχνιδιού 2 Χ 10 min με ενδιάμεσο διάλειμμα 5 min

Ώρα Ομάδα 1 Ομάδα 2 Γήπεδο Ομάδα 1 Ομάδα 2 Γήπεδο
09:00 – 09:25 ΕΒΡΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤ. ΓΗΠΕΔΟ Α ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ. ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ Β
09:30 – 09:55 ΕΒΡΟΣ ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ Α ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ. ΓΗΠΕΔΟ Β
10:00 – 10:25 ΕΒΡΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ. ΓΗΠΕΔΟ Α ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚ. ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡ. ΓΗΠΕΔΟ Β

Κατηγορία Projunior : Παιχνίδι 7 vs 7

Διάρκεια κάθε παιχνιδιού 2 Χ 10 min με ενδιάμεσο διάλειμμα 5 min

Ώρα Ομάδα 1 Ομάδα 2 Γήπεδο Ομάδα 1 Ομάδα 2 Γήπεδο
10:30 – 10:55 ΕΒΡΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤ. ΓΗΠΕΔΟ Α ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ. ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ Β
11:00 – 11:25 ΕΒΡΟΣ ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ Α ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ. ΓΗΠΕΔΟ Β
11:30 – 11:55 ΕΒΡΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ. ΓΗΠΕΔΟ Α ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚ. ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤ. ΓΗΠΕΔΟ Β

Κατηγορία Junior :

Παιχνίδι 8 vs 8

Διάρκεια κάθε παιχνιδιού 2 Χ 10 min με ενδιάμεσο διάλειμμα 5 min

Ώρα Ομάδα 1 Ομάδα 2 Γήπεδο Ομάδα 1 Ομάδα 2 Γήπεδο
12:00 – 12:25 ΕΒΡΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤ. ΓΗΠΕΔΟ Α ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ. ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ Β
12:30 – 12:55 ΕΒΡΟΣ ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ Α ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ. ΓΗΠΕΔΟ Β
13:00 – 13:25 ΕΒΡΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ. ΓΗΠΕΔΟ Α ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚ. ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤ. ΓΗΠΕΔΟ Β

 

 Κατηγορία Προπαιδικού :

Παιχνίδι 9 vs 9

Διάρκεια κάθε παιχνιδιού 2 Χ 15 min με ενδιάμεσο διάλειμμα 5 min

Ώρα Ομάδα 1 Ομάδα 2 Γήπεδο
09:00 – 09:35 ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΓΗΠΕΔΟ Γ
09:45 – 10:20 ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΓΗΠΕΔΟ Γ
10:30 – 11:05 ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ Γ
11:15 – 11:50 ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΓΗΠΕΔΟ Γ
12:00 – 12:35 ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΓΗΠΕΔΟ Γ
12:45 – 13:20 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ Γ

 

Κυριακή 21 Μαΐου 2017

 

Ειδική Κατηγορία : Επίλεκτη ομάδα Παιδικού vsΑΜΕΑ

Παιχνίδι 5 vs 5

Δύο παιδιά από κάθε ομάδα – ακαδημία θα στελεχώσουν την επίλεκτη ομάδα.

Διάρκεια παιχνιδιού 2 Χ 8 min με ενδιάμεσο διάλειμμα 4 min. (09:30 – 09:50)

Κατηγορία Παιδικού :

Παιχνίδι 11 vs 11

Διάρκεια κάθε παιχνιδιού 2 Χ 20 min με ενδιάμεσο διάλειμμα 5 min

Ώρα Ομάδα 1 Ομάδα 2 ΡΕΠΟ Γήπεδο
10:15 – 11:00 ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΓΗΝΗΣ ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ
11:15 – 12:00 ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΓ. ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ
12:15 – 13:00 ΠΑΟΚ ΙΣΑΑΚΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΓΗΝΗΣ ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ

 

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here