Γ’ Εθνική: Τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο λεπτό στην Νεάπολη ανάμεσα σε Μακεδονικό και ΓΑΣ Κομοτηνή

Σε ένα παιχνίδι της προτελευταίας αγωνιστικής που μόνο αδιάφορο δεν ήταν παρά που οι ομάδες του Μακεδονικού και του ΓΑΣ Κομοτηνή δεν είχαν ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο, οι παίκτες των δυο ομάδων τα έδωσαν όλα για την νίκη η οποία κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό.

Το παιχνίδι άρχισε καλά για τους γηπεδούχους που είχαν το προβάδισμα στο πρώτο μέρος που έληξε στο +9 για αυτούς έχοντας έναν καταπληκτικό Ντισλή. Στο δεύτερο μέρος τα παιδιά του Λεμονίδη μέιωσαν την διαφορά σε 53-47 στο τέλος της τρίτης περιόδου και κατέφεραν να ισοφαρίσουν στην τέταρτη περίοδο σε 69-69 λίγο πριν το τέλος.

Στο τελευταίο λεπτό όλα κρίθηκαν στις βολές όπου οι παίκτες του Μύθου έδειξαν ψυχραιμία σε αντίθεση με αυτούς του ΓΑΣ που αστόχησαν στις επιθέσεις τους με το 75-69 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 19-13, 35-26, 53-47, 75-69

Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μύθου): Σκουφεζής Ε 10, Κοντσές 11, Ντισλής 23, Μπαρζού 3(1), Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 13 (1), Λυχριδάς 6, Σκουφεζής Α, Μαργαρίτης 9

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σαββίδης, Ναλμπάντης, Σκέμπη 6 (1), Αθανασίου 3 (1), Βελή 16 (4), Χατζηδημητρίου 8, Κανάρας 2, Σιμάκης 10, Καλατζής 11 (3), Καραμπέκης 6, Μπίτατζης, Χαλίλ 7