ΕΠΣ Θράκης: Ματσάρα στο Κόσμιο και απόδραση στις καθυστερήσεις για το Νέο Σιδηροχώρι! Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Εκπληκτικά παιχνίδια είχαμε στους σημερινούς αγώνες των play off, καθώς όλοι οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν, ενώ τα γκολ έπεσαν βροχή!

Στο ντέρμπι του Κοσμίου, η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου προηγήθηκε με 0-3 στο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ Κοσμίου ισοφάρισε σε 3-3, όμως στις καθυστερήσει η Δόξα πετυχε ένα πολύτιμο γκολ, παίρνοντας τη νίκη με 3-4. Από την άλλη με νίκη συνέχισε ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου που επικράτησε του Ορφέα Ξυλαγανής με 2-3 και παραμένει κοντά στην κορυφή, ενώ η Δόξα Γρατινής νίκησε στις Σάπες την Ελπίδα, η οποία “πέταξε στα σκουπίδια” τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής στο Νέο Σιδηροχώρι και παράλληλα απόλεσε τις ελπίδες της για κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Στα πλεϊ άουτ ο Σπάρτακος πήρε ακούραστο τρίποντο άνευ αγώνα, ενώ η Δόξα Σώστη πέρασε από τη Στρύμη, κερδίζοντας με 2-3 τον Ορφέα. Τέλος ο Αστέρας Αιγείρου νίκησε με 1-0 τον Ηρακλή Σαπών, ο οποίος παραμένει κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.