Καλή εμφάνιση Ζαμπάκη στο ντέρμπι με τον Προμηθέα Πατρών! Νίκησε ο ΠΑΟΚ και περιμένει το Ολυμπιακός-Δούκας

Με πολύ καλή εμφάνιση στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ νίκησε με 62-72 τον Προμηθέα Πατρών για την 3η αγωνιστική της Τελικής Φάσης του Εφηβικού Πρωταθλήματος και περιμένει το βραδινό ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Δούκα για να δει αν έχει ελπίδες για κατάκτηση του τίτλου. Καλή εμφάνιση από τον Αντώνη Ζαμπάκη, που ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 8 πόντους.

Ο Δικέφαλος του Βορρά είχε το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 27-33. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Προμηθέας ανέβασε την απόδοση του και προηγήθηκε με 49-47, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του ΠΑΟΚ με όπλο την άμυνα περιόρισαν τους παίκτες της ομάδας των Πατρών και έφτασαν στο τελικό 62-72.