ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το αναλυτικό πρόγραμμα των πλέι οφ του Πρωταθλήματος Ανδρών

 

Έγινε γνωστό από την ΕΚΑΣΑΜΑΘ το αναλυτικό πρόγραμμα των play off του πρωταθλήματος ανδρών.

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 29 και 30 Απριλίου, ενώ αν χρειαστεί και τρίτο παιχνίδι αυτό θα γίνει το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Μαΐου.

Έτσι το Final Four θα διεξαχθεί πιθανότατα το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Μαΐου, με την Καβάλα να είναι το πρώτο φαβορί για να το φιλοξενήσει.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των play off και οι διασταυρώσεις στην ημιτελική φάση:

 

Γ1  ΓΣ Ελευθερούπολης – Θύελλα Φερών

Σάββατο 29/04  Κ.Γ. Ελευθ/πολης  Ώρα 18:00  Ελευθερούπολη – Θύελλα Φερών

Σάββατου 06/05  Κ.Γ. Φερών  Ώρα 17:00  Θύελλα Φερών – Ελευθερούπολη

Σάββατο 13/05  Κ.Γ. Ελευθ/πολης  Ώρα 18:00  Ελευθερούπολη – Θύελλα Φερών (αν χρειαστεί)

 

Γ2  Απόλλων Δράμας – Φιλία Ορεστιάδας

Κυριακή 30/04  Κ.Γ. Κραχτίδη  Ώρα 16:00  Απόλλων Δράμας – Φιλία Ορεστιάδας

Σάββατο 06/05  Κ.Γ. Ορεστιάδας  Ώρα 17:00  Φιλία Ορεστιάδας – Απόλλων Δράμας

Κυριακή 14/05  Κ.Γ. Κραχτίδη  Ώρα 16:00  Απόλλων Δράμας – Φιλία Ορεστιάδας (αν χρειαστεί)

 

Γ3  Λεύκιππος Ξάνθης – Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Σάββατο 29/04  Κ.Γ. Αμοιρίδη  Ώρα 18:00  Λεύκιππος Ξάνθης – Ρούπελ Σιδ/στρου

Σάββατο 06/05  Κ.Γ. Σιδ/τρου  Ώρα 17:00  Ρούπελ Σιδ/στρου – Λεύκιππος Ξάνθης

Σάββατο 13/05  Κ.Γ. Αμοιρίδη  Ώρα 18:00  Λεύκιππος Ξάνθης – Ρούπελ Σιδ/στρου (αν χρειαστεί)

 

Γ4  Δημοκρίτειο Κομοτηνής – ΑΟ Σερρών

Σάββατο 29/04  Κ.Γ. Κομοτηνής  Ώρα 18:00  Δημοκρίτειο Κομοτηνής – ΑΟ Σερρών

Σάββατο 06/05  Κ.Γ. Ομόνοιας  Ώρα 17:00  ΑΟ Σερρών – Δημοκρίτειο Κομοτηνής

Σάββατο 13/05  Κ.Γ. Κομοτηνής  Ώρα 18:00  Δημοκρίτειο Κομοτηνής – ΑΟ Σερρών

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΕΔΡΑ)

Νικητής Γ1 – Νικητής Γ3

Νικητής Γ2 – Νικητής Γ4

Материалы по теме:

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα
Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος -  Κανονικά συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα υποδομής στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ, με πλούσια αγωνιστική δράση από τις Σέρρες μέχρι τον ...
Σαν σήμερα στον αθλητισμό της Θράκης μέσα από το αρχείο του ThrakiSportS (8 Απριλίου)
Τι συνέβη σαν σήμερα στα σπορ της Θράκης; Ποια ήταν τα πιο σημαντικά γεγονότα, όπως τα περιέγραψαν οι συνεργάτες του ThrakiSportS τα προηγούμενα χρόνια ...
ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές στους αγώνες της Τετάρτης
Με δύο αναμετρήσεις ξεκινάει η τρίτη φάση του Κυπέλλου Ανδρών ΕΚΑΣΑΜΑΘ "Τάσος Χαραλαμπίδης". Επίσης ξεκινάει και ο δεύτερος γύρος της τελικής φάσης του πρωταθλήματος ...
B΄ Εθνική: Εντός έδρας με Γέφυρα η Ασπίδα! Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε όλα τα παιχνίδια της 11ης αγωνιστικής
  Με τους αγώνες της 11ης αγωνιστικής συνεχίζεται την Κυριακή το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Ανδρών. Τη Γέφυρα Θεσσαλονίκης, με την οποία ανέβηκαν μαζί πέρσι ...
Εγκρίθηκε η εγγραφή της Θύελλας Φερών στο Μητρώο Αθλητικών Σωματείων της ΓΓΑ για το μπάσκετ, δεν κατέθεσε αίτηση για βόλεϊ
Η Θύελλα Φερών είναι η τέταρτη θρακιώτικη ομάδα μπάσκετ, μετά την Φιλία Ορεστιάδας, τον Αρίωνα Ξάνθης και την Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης και ενδέκατη συνολικά της ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here