Παρά τα 5 γκολ του Αραμπατζή, έμεινε εκτός πλέι οφ ο ΠΑΟΚ από την ΑΕΚ! Ένσταση από τους Θεσσαλονικείς…

Σε ένα συγκλονιστικό ντέρμπι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 24-24, στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Ένα αποτέλεσμα που οδηγεί την ΑΕΚ στα πλέι οφ και μάλιστα, κατακτώντας την 2η θέση, ενώ αφήνει στην 5η θέση τον ΠΑΟΚ του Εβρίτη Αραμπατζή που σημείωσε 5 τέρματα εκ των οποίων τα 3 προς το τέλος του αγώνα.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν κυρίαρχη στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε 15-9, ενώ στο 42’ το σκορ ήταν 20-14! Η ΑΕΚ όμως με ψυχικά αποθέματα, αντέδρασε και πίστεψε στην ανατροπή, καταφέρνοντας να πλησιάσει στο σκορ μειώνοντας 20-17 στο 45’, ενώ ισοφάρισε 20-20 λίγο αργότερα.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 23-21 με τρια γκολ του Αραμπατζή και 24-22, δύο λεπτά πριν το φινάλε και κρατούσε στα χέρια του την νίκη, αλλά η «Ένωση» με τέρματα των Χόγκας, Γεωργιάδη, ισοφάρισε στο τελικό 24-24.

Πάντως ο ΠΑΟΚ έκανε ένσταση, ενω ο αγώνας τελείωσε με επεισόδια στις κερκίδες με τους γηπεδούχους να έχουν πολλά παράπονα από τους διαιτητές.