Football League: Αμετάβλητη η κορυφή! Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής, οι σκόρερς και η βαθμολογία

Χάρις σε τέρμα που πέτυχε στο 39ο λεπτό η Λαμία επιβλήθηκε 1-0 τον Παναιγιάλειο και διατηρήθηκε σε τροχιά ανόδου στην Super League, αλλά σε μια φάση που προκάλεσε πολλές συζητήσεις αφού το μοναδικό γκολ μπήκε με πέναλτι που αρχικά απέκρουσε ο Γκαραβέλης της Ξάνθης, που πήγε μετά τον Πανθρακικό δανεικός στο Αίγιο, αλλά ο διαιτητής ζήτησε την επανάληψη της εκτέλεσής του.

Λίγο αργότερα νίκησε και ο ΑΠόλλων Σμύρνης που παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα αλλά και ο Άρης, που είναι όμως στην τρίτη θέση, έξι βαθμούς πίσω από την Λαμία και βλέπει τις αγωνιστικές να περνούν και την διαφορά να μην μειώνεται ώστε να διεκδικήσει την άνοδο στην Super League. Σημαντική νίκη για τον Αχαρναϊκό του Γιώργου Μαραντά, τρες εύκολοι πόντοι για τα Χανιά λόγω Πανθρακικού.