Super League: Ντόρτια της Κ15 της Ξάνθης επί της Βέροιας και ελπίδες δυάδας μετά την γκέλα του Ηρακλή

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Ηρακλή στη Λάρισα η Κ15 της Ξάνθης. Η ομάδα του Θόδωρου Καραγιαννίδη νίκησε με 4-2 τη Βέροια και μείωσε στον πόντο τη διαφορά από τη δεύτερη θέση, στην οποία βρίσκεται ο Γηραιός.

Η Βέροια προηγήθηκε στο σκορ, όμως ο Τσιεγγελίδης στο 31′ και ο Μανίσγλου στο 40′ έφεραν την Ξάνθη σε θέση οδηγού πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Στο 48′ ο Τσιεγγελίδης έκανε το 3-1, όμως η Βέροια αντέδρασε άμεσα και μείωσε σε 3-2. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Ζιπίδης στο 75ο λεπτό.

ΞΑΝΘΗ Κ15: Κοτσάκης, Μολώνης, Σαρή (74′ Ηλιάδης), Τσιεγγελίδης, Νιαζήφογλου, Μανίσογλου, Δημητριάδης (79′ Αλή), Καράμπελας (66′ Κουράκ), Μουστάκης (50′ Ζιπίδης), Κοτόπουλος, Τσιτσεκίδης (75′ Κουρού Χαλήλ).