LIVE από τα Ιωάννινα ο «τελικός» παραμονής στην Α2 Ανδρών: ΑΟ Ιωαννίνων – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 38-38 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά λεπτό προς λεπτό την μετάδοση του «τελικού» για την παραμονή στην Α2 Κατηγορία Ανδρών, ανάμεσα στον ΑΟ Ιωαννίνων και τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης. Ο Θανάσης Μυριούνης βρίσκεται στο Κλειστό Γήπεδο των Ιωαννίνων και ο Γιάννης Καρτάλης υποδέχεται τις πληροφορίες και μεταδίδει…

Καλησπέρα σας! Μέσα από αυτή την ανάρτηση θα παρακολουθήσουμε για το επόμενο περίπου δίωρο την εξέλιξη στον πολύ σημαντικό αγώνα που κρίνει την παραμονή στην κατηγορία των Κυκλώπων με τον ΑΟ Ιωαννίνων.

Ώρα 16:20 Αυτή την στιγμή οι Κύκλωπες έχουν 9 βαθμούς, έχοντας ωστόσο 3 νίκες στα χαρτιά, ενώ ο ΑΟ Ιωαννίνων που θα παρουσιαστεί ενισχυμένος έχει 7 βαθμούς με έναν ωστόσο μηδενισμό και 2 νίκες στα χαρτιά, με τον Δία Πολίχνης που μας αποχαιρέτησε εξ’ αρχής.

Ώρα 16:30 Πολύ σημαντικό το σημερινό παιχνίδι για την ομάδα των Κυκλώπων, αφού κρίνει άμεσα την παραμονή στην κατηγορία. Βέβαια η ομάδα της Αλεξανδρούπολης παίζει στην ουσία για τρία αποτελέσματα.

Ώρα 16:35  Νίκη, ισοπαλία, ή ακόμα και ήττα με 2 τέρματα διαφορά σημειώνοντας, ωστόσο παραπάνω από 28 τέρματα αφού υπερέχουν στην διαφορά τερμάτων.

Ώρα 16:40 Ο Ηλίας Τάρε έχει πάρει μαζί του στα Γιάννενα όλους του διαθέσιμους πάικτες του ρόστερ. Συγκεκριμένα έχουν ταξιδέψει οι: Θεοδώρου, Καραβασίλη,  Ξηρόπουλο,  Χαραλαμπίδη, Επιτρόπου, Πιστόλα, Γ. Κωστόπουλο, Β. Κωστόπουλος, Τζίνεβη, Καρβουνίδη, Βουγιάνοβιτς και Γλήνια.

Ώρα 16:45 Προθερμαίνονται αυτή τη στιγμή οι παίκτες των δύο ομάδων, με τους παίκτες των Κυκλώπων να έχουν φτάσει στο γήπεδο περίπου μια ώρα πριν το παιχνίδι.

Ώρα 16:51 Διαιτητές του σημερινού αγώνα στα Γιάννενα είναι οι Πατιός, Τσιάνας και Αγγελίδης.

Ώρα 16:53 Πάμε σιγά σιγά να δούμε και τη αρχική σύνθεση των Κυκλώπων, με τον προπονητή της ομάδας να επιλέγει τους Καραβασίλη, Καρβουνίδη, Τζίνεβη, Πιστόλα, Κωστόπουλο Γιάννη, Βουγιάνοβιτς και Χαραλαμπίδη, αφήνοντας στον πάγκο τους Ξηρόπουλο, Κωστόπουλο Βασίλη, Θεοδώρου, Γλήνια και Επιτρόπου.

Ώρα 16:56 Μετράμε πλέον αντίστροφα για την έναρξη του παιχνιδιού! Λιγότερο από πέντε λεπτά απομένουν!

Ώρα 17:04 Έναρξη του αγώνα!

Ώρα 17:06 Γκολ για τους Κύκλωπες! Ανοίγουν το σκορ και προηγούνται λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου τρίλεπτου.

Ώρα 17:08 Ισοφαρίζει ο ΑΟ Ιωαννίνων σε 1-1. Σχετικά γρήγορα αντίδραση από την ομάδα των Ιωαννίνων.

Ώρα 17:08 Ξανά μπροστά οι Κύκλωπες, 1-2 το σκορ.

Ώρα 17:09 Σκοράρει πάλι ο ΑΟ Ιωαννίνων και ισοφαρίζει σε 2-2.

Ώρα 17:10 Περνάνε και πάλι μπροστά οι Κύκλωπες, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, 2-3!

Ώρα 17:12 Το σκορ το αγώνα αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο 3-4 υπέρ της ομάδας της Αλεξανδρούπολης, ενώ είμαστε κοντά στη συμπλήρωση και του έβδομου λεπτού του πρώτου ημιχρόνου.

Ώρα 17:13 Διατηρούν το προβάδισμα τους οι Κύκλωπες με 4-5 πλέον στο 9′ 37”.

Ώρα 17:14 Με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου οι Γιαννιώτες ισοφαρίζουν σε 5-5.

Ώρα 17:15 Κάνει την ανατροπή και περνάει για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ ο ΑΟ Ιωαννίνων, 6-5. Ισοφαρίζει, όμως γρήγορα η ομάδα της Αλεξανδρούπολης σε 6-6.

Ώρα 17:17 Παίρνουν και πάλι το προβάδισμα οι γηπεδούχοι, που φτάνουν στο 7-6, ενώ συμπλήρώνεται του πρώτο δωδεκάλεπτο.

Ώρα 17:19 Περίπου στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, οι Κύκλωπες ισοφαρίζουν και πάλι σε 7-7. Απίστευτο ντέρμπι το ματς στα Γιάννενα!

Ώρα 17:20 Με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαπεντάλεπτου οι Κύκλωπες παίρνουν εκ νέου προβάδισμα κάνοντα το 7-8!

Ώρα 17:21 Ισοφαρίζει όμως άμεσα η ομάδα των Ιωαννίνων σε 8-8. Προβάδισμα, όμως και πάλι για τους Κύκλωπες! 8-9 το σκορ και ταϊμ άουτ για τον Α.Ο.Ι!

Ώρα 17:24 Δύο αντεπιθέσεις για τον Α.Ο.Ι και ανατροπή με 10-9.

Ώρα 17:26 Το προβάδισμα για τα Γιάννενα διατηρείται με το σκορ πλέον στο 11-10.

Ώρα 17:27 Περνούν μπροστά στο σκορ και πάλι οι Κύκλωπες με 11-13, περίπου στο 20ο λεπτό του αγώνα.

Ώρα 17:28 Ανοίγει κάπως η διαφορά, με του Κύκλωπες να φεύγουν πλέον στο +3, 11-14 το σκορ.

Ώρα 17:28 Μειώνει η ομάδα των Ιωαννίνων σε 12-14, στο 23ο λεπτό.

Ώρα 17:30 Μειώνει ο Α.Ο.Ι με πέναλτι σε 13-14. Στον πόντο και πάλι η διαφορά. Όλα δείχνουν ότι το ματς και η παραμονή θα κριθεί στις λεπτομέριες!

Ώρα 17:31 Περίπου πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου, οι Κύκλωπες ανεβάζουν πάλι τη διαφορά στο 13-15.

Ώρα 17:32 Μειώνει σε 13-14 ο Α.Ο.Ι. Μικρή διακοπή του αγώνα για τραυματισμό παίκτη.

Ώρα 17:33 Κατάμεστο το γήπεδο των Ιωαννίνων, πάνω από 500 άτομα βρίσκονται στις εξέδρες, ενώ ισχυρή είναι και η αστυνομική παρουσία.

Ώρα 17:34 Διατηρούν τη διαφορά στο +2 οι Κύκλωπες, με το σκορ στο 14-16. Μειώνουν όμως τώρα σε 15-16 οι παίκτες των Ιωαννίνων.

Ώρα 17:35 Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου η ομάδα της Αλεξανδρούπολης αυξάνει και πάλι τη διαφορά στο +2, το σκορ στο 16-18.

Ώρα 17:36 Μειώνουν στον πόντο οι γηπεδούχοι, με το σκορ στο 17-18, και ταϊμ άουτ για τους Κύκλωπες περίπου μισό λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Ώρα 17:37 Κατάφεραν στην τελευταία επίθεση του ημιχρόνου οι Κύκλωπες να σκοράρουν και έφτασαν στο 17-19. Α.Ο Ιωαννίνων – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 17-19!

Ώρα 17:44 Πολύ καλό το πρώτο ημίχρονο που τα είχε κυριολεκτικά όλα! Οι Κύκλωπες φαίνονται πολύ καλά διαβασμένοι και δίνουν μάχη όχι για την ισοπαλία, αλλά για την νίκη που θα τους εξασφαλίσει και την παραμονή στην Α2 Κατηγορία Ανδρών.

Ώρα 17:53 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

Ώρα 17:56 Οι Κύκλωπες διευρύνουν τη διαφορά, αφού στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους φτάνουν στο 18-22 με σκόρερ τον Βουγιάνοβιτς, τρέχοντας ένα σερί 1-3.

Ώρα 17:57 Ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά των Κυκλώπων. Ξεφέυγουν στο +5 και βάζουν γερές βάσεις πλέον για την επικράτηση, το σκορ στο 18-23!

Ώρα 17:58 Μειώνει ο Α.Ο.Ι, αλλά σκοράρουν και πάλι οι Κύκλωπες και διατηρούνται στο +5, 20-25 το σκορ.

Ώρα 18:02 Με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου της επανάληψης ο Α.Ο.Ι σκοράρει δύο γκολ πολύ γρήγορα και μειώνει σε 23-25.

Ώρα 18:03 Άλλο ένα γκολ για τους γηπεδούχους και η διαφορά πλέον στο +1 για του Κύκλωπες.

Ώρα 18:06 Ισοφαρίζει μετά από ώρα ο Α.Ο.Ι, σε 27-27. Όπως φαίνεται πάμε για θρίλερ, με τους κύκλωπες, όμως ακόμα και με ήττα πλέον με διαφορά δύο τερμάτων να παίρνουν την παραμονή!

Ώρα 18:08 Τρομερή ανατροπή του σκορ για τον ΑΟ Ιωαννίνων, περνάει μπροστά στο σκορ μετά από ώρα και αγχώνει πλέον για τα καλά του Κύκλωπες! 29-28 το σκορ περίπου στο 45′!

Ώρα 18:10 Ακόμα έχουν το προβάδισμα οι γηπεδούχοι, με τη διαφορά όμως να είναι πάλι στο +1, 33-32 το σκορ.

Ώρα 18:13 Ισοφαρίζουν με πέναλτι οι Κύκλωπες δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα σε 30-30! Υπάρχει και αποβολή παίκτη για τους γηπεδούχους για δύο λεπτά.

Ώρα 18:14 Νέα αποβολή παίκτη για τους γηπεδούχους και πλεονέκτημα 2 παραπάνω παικτών για του Κύκλωπες, που πρέπει να το εκμεταλλευτούν, ώστε να εξασφαλίσουν στο τέλος του παιχνιδιού την παραμονή στην κατηγορία!

Ώρα 18:15 Ταϊμ άουτ στο 51ο λεπτό του αγώνα, με το σκορ στο 33-33 και πλεονέκτημα για του Κύκλωπες. Πολλές φωνές και διαμαρτυρίες από την εξέδρα για τις αποφάσεις των διαιτητών να αποβάλλουν δύο παίκτες του Α.Ο.Ι

Ώρα 18:18 Προβάδισμα δύο τερμάτων και πάλι για τους Κύκλωπες περίπου έξι λεπτά πριν τη λήξη! Το σκορ στο 33-35!

Ώρα 18:20 Επέστρεψαν οι αποβληθέντες του Α.Ο.Ι και πλέον οι Κύκλωπες αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο για τα επόμενα δύο λεπτά, με τον Χαραλαμπίδη να αποβάλλεται.

Ώρα 18:22 Το +2 διατηρείται για τους Κύκλωπες, με το σκορ πλέον στο 35-37, και την αποβολή του Χαραλαμπίδη να εκπνέει. Ταϊμ άουτ για τα Γιάννενα.

Ώρα 18:25 Ισοφαρίζει ο Α.Ο.Ι στο 59′ και πλέον οι Κύκλωπες θέλουν απλά να μη δεχθούν δύο γκολ στο τελευταίο λεπτό για να παραμείνουν στην κατηγορία!!

Ώρα 18:26 Τέλος του αγώνα! Το σκορ μένει στο ισόπαλο 38-38 και οι Κύκλωπες πανηγυρίζουν την πολυπόθητη παραμονή!!!

Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε τη ζωντανή μετάδοση του κρισιμότερου αγώνα της σεζόν για τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, μέσα από το ThrakiSportS! Ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ από το παιχνίδι. Καλό σας βράδυ!