Α2 Γυναικών: Ήττα από το πανίσχυρο Καματερό για το Δημοκρίτειο και… τελικός την Κυριακή με τον Άρη!

Δεν μπόρεσαν τα κορίτσια του Δημοκριτείου να προβάλουν αντίσταση απέναντι στην πολύ δυνατή ομάδα του Καματερού που επιστρέφει μετά από ένα χρόνο στην Α1 κατηγορία και ηττήθηκαν στα μπαράζ ανόδου που γίνονται στον Βόλο με 29-17.

Πλέον τα κορίτσια του Ιορδάνη Γιαννακού στρεφουν την προσοχή τους στον αγώνα “τελικό” της Κυριακής με τον δυνατό επίσης Άρη Θεσσαλονίκης που θέλει να επιστρέψει στα μεγάλα σαλόνια μετα από 6 χρόνια με τον νικητή της αναμέτρησης να ακολουθεί το Καματερό στην Α1 Κατηγορία.

Ωστόσο το Δημοκρίτειο επειδή ηττήθηκε με 12 τέρματα έναντι 9 του Αρη από το Καματερό, οι Θεσσαλονικιές έχουν το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοπαλίας.

Στα του παιχνιδιού το Δημοκριτείου ήταν εντυπωσιακό στα πρώτα είκοσι λεπτά αφού ήταν πίσω στο σκορ μόλις με 11-10, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο κατέρρευσε και παθαίνοντας επιθετικό μπλακ άουτ βρεθηκε πίσω στο ημίχρονο δεχόμενο ένα σερί 7-1. Στο δεύτερο μερος το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με το Καματερό να επικρατεί με 29-17.