Η Κ20 της Ξάνθης αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδας του ΠΑΣ Γιάννινα και αν και φαινόταν πως είχε τα ηνία και τον έλεγχο του αγώνα, στις καθυστερήσεις του ματς η Ξάνθη προηγούνταν με 1-2, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα, είχε άλλη άποψη για το τελικό αποτέλεσμα, και με δικό του γκολ σε ένα ανέβασμα του, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα!

Ο νεαρό γκολκίπερ προηγουμένως είχε κάνει ορισμένες εντυπωσιακές επεμβάσεις σε σουτ του Σαμπανίδη, του Τσαπάρη, του Μελισσόπουλου, αλλά και του Κώστα και με το γκολ της ισοφάρισης που πέτυχε είναι αναμφίβολα ο πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης ανάμεσα στις ομάδες Κ20 της Ξάνθης και του ΠΑΣ Γιάννινα!

Μάλιστα ο Κολιοφούκας, όχι μόνο ανέβηκε, όχι μόνο σκόραρε, αλλά το έκανε και με έναν εντυπωσιακό τρόπο, αφού όπως φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο που ανέβηκε στο YouTube, κατάφερε να νικήσει τον ομόλογό του, στην ομάδα της Ξάνθης, όχι με κεφαλιά όπως συνήθως γίνεται στα κόρνερ, αλλά με… τακουνάκι!

Δείτε παρακάτω το το βίντεο του passports με γκολ που πέτυχε ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα: