Και του χρόνου στην Α2 ο Άθλος Ορεστιάδος! Καθάρισε σε μια ώρα την Καρδίτσα και την έστειλε στην Β’ Εθνική

Πήρε το αίμα του πίσω και παράλληλα πανηγυρίζει τη παραμονή στην Α2 ο Άθλος Ορεστιάδας μετά την εξαιρετική νίκη του επί της Καρδίτσας με 3-0.

Στο πρώτο αγώνα μεταξύ των δυο ομάδων η Καρδίτσα είχε κερδίσει τον Άθλο στις λεπτομέρειες με 3-1 εκτός έδρας. Στον επαναληπτικό αγώνα του Σαββάτου, ο Άθλος κατάφερε να ”ισοπεδώσει” εντός έδρας την ομάδα της Καρδίτσας και με τρία δυνατά σετ να κρατήσει και τη θέση του στην Α2 κατηγορία. Η διαφορά των πόντων ήταν στο +10 και στα τρία σετ με τον Άθλο να είναι άκρως επιθετικός με δυνατά καρφιά και καλές άμυνες.

Με τη παραμονή του στην Α2 ο Άθλος στην επόμενη σεζόν θα έχει αντίπαλο τον συντοπίτη του ΑΟ Ορεστιάδας που υποβιβάστηκε από την Α1, ενω θα εξακουλουθεί να έχει επίσης και τους υπόλοιπους Θρακιώτες ΓΕ Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Κομοτηνής και πιθανόν και τον Έβρο Σουφλίου, ενω η Καρδίτσα επιστρέφει στην Β’ εθνική.

Τα σετ: 3-0 (25-14,25-14,25-16)