Super League: Κόλλησε στην ισοπαλία εκτός έδρας η Κ17 της Ξάνθης με την Βέροια

Αν και προηγήθηκε, η εφηβική ομάδα της Ξάνθης δεν κατάφερε να αποδράσει από την Βέροια, με το τρίποντο στις βαλίτσες της, αφού είδε τους αντιπάλους της να ισοφαρίζουν και τελικά οι δυο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Η ομάδα της Ξάνθης έπαιζε καλά και πίεζε ψηλά από την αρχή, αλλά δεν κατάφερε να βάλει κάποιο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, και τελικά οι δυο ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0. Στην επανάληψη, οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή μπήκαν πιο αποφασισμένοι και κατάφεραν στην αρχή του, και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ, με το τέρμα του Τσιλιγγίρη. Η αντίπαλη ομάδα, αν και χρειάστηκε λίγο χρόνο, τελικά κατάφερε και αντέδρασε στο τέρμα των Θρακιωτών, αφού έφερε το ματς στα ίσια στο 70ο λεπτό, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι και τη λήξη του παιχνιδιού.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Ζουρνατζίδης, Τριανταφύλλου, Λεωντσάκος, Τενεκές, Θυμιάνης, Μελιόπουλος, Γράβας (55′ Τσιλιγγίρης), Σουλεϊμάν, Γκατζόγιας (80′ Κιολεΐδης), Δουλγέρης, Ιωάννου.