LIVE η κρίσιμη προτελευταία αγωνιστική της Volley League: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παμβοχαϊκός και Κηφισιά – ΑΟ Ορεστιάδας

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS και σε ταυτόχρονη μετάδοση την εξέλιξη στα δυο κρίσιμα παιχνίδια των ομάδων του Έβρου για την προτελευταία αγωνιστική της Volley League και ταυτόχρονη ενημέρωση και από όλα τα άλλα ματς, που διεξάγονται ταυτόχρονα.

Καλησπέρα, από αυτήν την ανάρτηση θα μπορέσετε να παρακολουθήσετε εκτενώς την εξέλιξη σε όλους τους αγώνες της 21ης και προτελευταίας αγωνιστικής της Volley League με τον Εθνικό να διεκδικεί στην Αλεξανδρούπολη τη νίκη απέναντι στον Παμβοχαϊκό στη μάχη της τετράδας και την Ορεστιάδα να παλεύει για την επιβίωσή της κόντρα στην Κηφισιά, στο ουδέτερο γήπεδο των Αγίων Θεοδώρων.

Ωρα 16:14  Η αναμέτρηση του ΑΟΟ στην Αθήνα άλλαξε αργά το βράδυ έδρα, λόγω προβλημάτων της ΔΕΗ στο Ζηρίνειο. Δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα, δεν θα είχε λυθεί μέχρι σήμερα το απόγευμα και μπροστά στον κίνδυνο αναβολής άλλαξε η έδρα.

Ωρα 16:17  Μετά την ήττα από τον Παμβοχαϊκό, η Ορεστιάδα βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο και σίγουρα δεν είναι φαβορί απέναντι στην Κηφισιά, την οποία θα αντιμετωπίσει και στον ημιτελικό του Κυπέλλου το Σάββατο.

Ωρα 16:21  Η Κηφισιά προέρχεται από τη νίκη επί του Παναθηναϊκού και θέλει να συνεχίσει στα θετικά αποτελέσματα σημειώνοντας την 10η νίκη της στο πρωτάθλημα. Έχει 32 βαθμούς και υπό προϋποθέσεις ελπίζει και για την 4η θέση. Υπάρχει επιβάρυνση και μικροτραυματισμοί αλλά με εξαίρεση τον Νίκο Παπαγγελόπουλο οι υπόλοιποι αθλητές είναι στη διάθεση του Κώστα Αρσενιάδη.

Ωρα 16:25  Η Ορεστιάδα κατέβηκε στην Αθήνα για να τα παίξει όλα για όλα. Μέσα σε λίγες αγωνιστικές προσπαθεί να καλύψει τα κενά μιας ολόκληρης χρονιάς . Όλοι οι παίκτες είναι στη διάθεση του Μπάμπη Σταματόπουλου και η αποστολή της ομάδας αναχώρησε για πρώτη φορά φέτος αεροπορικώς από την Αλεξανδρούπολη.

Ωρα 16:29  Η Ορεστιάδα έχει 7 βαθμούς και στους δύο τελευταίους αγώνες που έχει με την Κηφισιά και τον Εθνικό εντός θα πρέπει να μειώσει στους 3 τη διαφορά από την 11η ομάδα ώστε να μπει στα πλέι άουτ. Εάν η διαφορά διατηρηθεί στους 4 βαθμούς – όπως είναι τώρα με 11η Κύζικο – ή μεγαλώσει η Ορεστιάδα θα υποβιβαστεί απ΄ευθείας. Θεωρητικά υπάρχει ενδεχόμενο κάτι τέτοιο να συμβεί από απόψε αν χάσει η Ορεστιάδα και κερδίσει την ίδια ώρα η Κύζικος.

Ωρα 16:32  Ίδια ώρα με το ματς της Ορεστιάδας θα διεξαχθούν για λόγους ισονομίας όλα τα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής, ανάμεσά τους και ο άτυπος τελικός για την 4η θέση στην κανονική περίοδο μεταξύ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και του Παμβοχαϊκού.

Ωρα 16:37  Πρόκειται για τις δύο ευχάριστες εκπλήξεις του εφετινού πρωταθλήματος που όμως τις δύο τελευταίες αγωνιστικές ηττήθηκαν από την Παναχαϊκή και έχασαν έδαφος στη βαθμολογίας. Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης ισοβαθμεί με τον Φοίνικα Σύρου στην 5η θέση και στους 33 βαθμούς, δύο λιγότερους από τον Παμβοχαϊκό που είναι στην 4η θέση με 35 βαθμούς. Σημαντικό ρόλο θα παίξει και το αποτέλεσμα του αγώνα. Ο Παμβοχαϊκός μετά το άνετο 3-0 στον Α΄γύρο έχει το πλεονέκτημα καθώς και οι πόντοι είναι +22 (75-53).

Ωρα 16:41  Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχοντας κάνει εντυπωσιακό β΄γύρο στοχεύει στη νίκη που θα τον φέρει ένα βαθμό πιο μπροστά από τον Παμβοχαϊκό. Καθοριστική θα είναι και η τελευταία αγωνιστική όπου ο Εθνικός θα πάει στην Ορεστιάδα και ο Παμβοχαϊκός θα φιλοξενήσει τον ΠΑΟΚ.

Ωρα 16:45  Στον Παμβοχαϊκό που είναι από την περασμένη Τρίτη στον Έβρο, την τελευταία στιγμή προέκυψε πρόβλημα τραυματισμού με τον Μπατατζίμ. Εάν δε μπορέσει να αγωνιστεί ο Βραζιλιάνος τότε πιθανότατα θα αγωνιστεί ακραίος ο πρώην πασαδόρος του Εθνικού Νίκος Αγγελόπουλος.

Ωρα 16:50 Συνοπτικά το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής, με όλα τα ματς να αρχίζουν σε περίπου δέκα λεπτα: Παναθηναϊκός – Ηρακλής Θεσσαλονίκης, Ηρακλής Χαλκίδας – Κύζικος Νέας Περάμου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παμβοχαϊκός, Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου, ΠΑΟΚ – Παναχαϊκή και Κηφισιά – ΑΟ Ορεστιάδας.

Ωρα 16:55  Πριν ξεκινήσουμε την live ενημέρωση της εξέλιξης στα ματς, με έμφαση φυσικά στις δυοι ομάδες της Θράκης, θυμίζουμε ότι πριν την έναρξη η Ορεστιάδα είναι εκτός πλέι άουτ και υποβιβάζεται απευθείας στην Α2, ενώ ο Εθνικός είναι 5ος και στα πλέι οφ θα έπαιζε ξανά με τον Παμβοχαϊκό που είναι 4ος.

Ωρα 16:58  Τα άλλα ζευγάρια των πλέι οφ αν ολοκληρωνόταν τώρα το πρωτάθλημα, πριν τις δυο τελευταίες αγωνιστικές: Ολυμπιακός – Ηρακλής (ζευγάρι που δεν θα αλλάξει λογικά μέχρι τέλους), ΠΑΟΚ – Κηφισιά και Παναθηναϊκός – Φοίνικας Σύρου.

Ωρα 17:03  Ξεκίνησε το παιχνίδι στους Αγίους Θεοδώρους, 3-3 το σκορ στο πρώτο σετ ανάμεσα σε Κηφισιά και Ορεστιάδα. Ο ΑΟΟ προηγήθηκε 0-1 και 1-2 αλλα οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με 3-2 και τώρα είναι ισόπαλοι.

Ωρα 17:05  Ξεκίνησε το παιχνίδι και στην Αλεξανδρούπολη, με 4-3 προηγείται ο Εθνικός του Παμβοχαϊκού.

Ωρα 17:08  Τεχνικό ταϊμ άουτ με νταμπλ σκορ για τους γηπεδούχους στην Αλεξανδρούπολη, ο Εθνικός προηγείται με 8-4 του Παμβοχαϊκού.

Ωρα 17:09  Τεχνικό ταϊμ άουτ και στους Αγίους Θεοδωρους με ισχνό προβάδισμα για τους γηπεδούχους, προηγείται με 8-7 η Κηφισιά της Ορεστιάδας.

Ωρα 17:12  Στην Αλεξανδρούπολη το σκορ είναι στο 11-7 υπέρ του Εθνικού.

Ωρα 17:14  Στην Αλεξανδρούπολη ισοφαρίζει ο Παμβοχαϊκός 12-12 και ζητά τάιμ άουτ ο Μουστακίδης.

Ωρα 17:16  Στους Αγίους Θεοδώρους έχουμε τεχνικό ταϊμ άουτ με την Κηφισιά να προηγείται της Ορεστιάδας με 16-12

Ωρα 17:17  Ασχημα νέα για την Ορεστιάδα και από την Χαλκίδα, η Κύζικος προηγείται στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ με 12-16 του τοπικού Ηρακλή.

Ωρα 17:17  Μπροστά ο Εθνικός με 16-14 επί του Παμβοχαϊκού στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ στην Αλεξανδρούπολη.

Ωρα 17:20  Στο 19-14, δηλαδή στους πέντε πόντους η διαφορά, στο Κηφισιά – Ορεστιάδα. Δύσκολα τα πράγματα.

Ωρα 17:21  Στον πόντο το ματς στην Αλεξανδρούπολη, προηγείται ο Εθνικός με 18-17 στο πρώτο πάντα σετ.

Ωρα 17:22  Μπλακ άουτ στην Ορεστιάδα που χάνει με 24-14, δηλαδή είχαμε σερί 5-0 για την Κηφισιά που έχει πλέον δέκα σετ μπολ.

Ωρα 17:23  Τέλος σετ στους Αγίους Θεοδώρους. Κατακτά το πρώτο η Κηφισιά με 25-14, ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα για τον ΑΟΟ. Κηφισιά – ΑΟ Ορεστιάδας 1-0

Ωρα 17:24  Ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα για την Ορεστιάδα. Η Κύζικος κατακτά το πρώτο σε με 15-25 μέσα στην Χαλκίδα. Ηρακλής Χαλκίδας – Κύζικος Νέας Περάμου 0-1

Ωρα 17:27  Στην Αλεξανδρούπολη είναι ντέρμπι το παιχνίδι, στο 22-22 ισόπαλες οι δυο ομάδες αυτήν την στιγμή.

Ωρα 17:29  Ο ΠΑΟΚ πήρε το πρώτο σετ από την Παναχαϊκή με 25-18, ο Παναθηναϊκός πήρε το πρώτο σετ από τον Ηρακλή με 25-16 και στην έκπληξη μέχρι στιγμής ο Φοίνικας Σύρου πήρε το πρώτο σετ στο κλειστό του Ρέντη από τον Ολυμπιακό με 22-25.

Ωρα 17:30  Στην Αλεξανδρούπολη δύο σετ μπολ για τον Παμβοχαϊκό, προηγείται με 22-24 του Εθνικού.

Ωρα 17:31  Στους Αγίους Θεοδώρους καλό ξεκίνημα για την Ορεστιάδα στο δεύτερο σετ, προηγείται με 4-6 της Κηφισιάς.

Ωρα 17:32  Τέλος σετ στην Αλεξανδρούπολη. Το κατακτά η φιλοξενούμενη ομάδα με 22-25. Εθνικός – Παμβοχαϊκός 0-1.

Ωρα 17:34 Στους Αγίους Θεοδώρους η Ορεστιάδα διατηρεί το προβάδισμα, με 6-9 είναι αυτή τη στιγμή μπροστά στο δεύτερο σετ.

Ωρα 17:38  Μπροστά ο Εθνικός στο πρώτο τεχνικό ταϊμ άουτ του δεύτερου σετ, με σκορ 8-2 επί του Βραχατίου.

Ωρα 17:40  Στους Αγίους Θεοδώρους καλά τα πράγματα στο δεύτερο σετ για την Ορεστιάδα, προηγείται με 10-15.

Ωρα 17:42  Με ένα σερί 3-0 μειώνει σε 13-15 η Κηφισιά και ζητά ταϊμ άουτ ο Σταματόπουλος.

Ωρα 17:45  Στην Αλεξανδρούπολη 12-10 είναι μπροστά ο Εθνικός επί του Παμβοχαϊκού.

Ωρα 17:46  Ξυπνά ξανά η Ορεστιάδα και προηγείται με 15-21 ενώ βαδίζουμε προς το τέλος του δεύτερου σετ.

Ωρα 17:49  Στο 13-11 κολλημένο το σκορ στην Αλεξανδρούπολη ανάμεσα σε Εθνικό και Παμβοχαϊκό.

Ωρα 17:50  Τέσσερα σετ μπολ για την Ορεστιάδα στους Αγίους Θεοδώρους, προηγείται με 20-24 της Κηφισιάς.

Ωρα 17:52  Αυτοκτονεί η Ορεστιάδα. Ισοφάρισε 24-24 η Κηφισιά!

Ωρα 17:54  Μπροστά με 27-26 η Κηφισιά της Ορεστιάδας, συγκλονιστικό ματς.

Ωρα 17:55  Κακά μαντάτα για την Ορεστιάδα και από την Χαλκίδα, όπου κερδίζει τουλάχιστον έναν πόντο η Κύζικος που κατακτά και το δεύτερο σετ με 20-25. Ηρακλής Χαλκίδας – Κύζικος Νέας Περάμου 0-2

Ωρα 17:57  Τέλος του δεύτερου σετ στους Αγίους Θεοδώρους και αντιμέτωπη με το φάσμα του απευθείας υποβιβασμού η Ορεστιάδα πλέον, μετά από αυτές τις εξελίξεις. Κατέκτησε το δεύτερο σετ η Κηφισιά με 30-28. Κηφισιά- Ορεστιάδα 2-0

Ωρα 17:59  Στην Αλεξανδρούπολη έχουμε συγκλονιστική εξέλιξη και στο δεύτερο σετ και με 23-22 προηγείται ο Εθνικός του Παμβοχαϊκού.

Ωρα 18:01  Χάνει σετ ο ΠΑΟΚ από την Παναχαϊκή. Χάνει σετ όμως και ο Ολυμπιακός ξανά, ο Φοίνικας τον κερδίζει με 2-0 και είναι κοντά να τον οδηγήσει στην πρώτη του ήττα. Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 2-0 του Ηρακλή.

Ωρα 18:03 Τέλος σετ στην Αλεξανδρούπολη, αυτοκτονία και πάλι για τον Εθνικό. Το κατακτά η ομάδα της Πελοποννήσου και αυτό με 26-28. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παμβοχαϊκός 0-2.

Ωρα 18:05  Αυτήν την στιγμή η Κύζικος φτάνει τους 12 βαθμούς ενώ η Ορεστιάδα είναι στους 7. Αν όμως χάσει η Ορεστιάδα και κερδίσει η Κύζικος, η Ορεστιάδα τελέλεσται από απόψε.

Ωρα 18:09 Πολύ κακό ξεκίνημα για την Ορεστιάδα και στο τρίτο σετ, που δείχνει να πετά λευκή πετρέτα. Στο 12-8 πίσω από την Κηφισιά αυτήν την στιγμή.

Ωρα 18:13  Από το κακό στο χειρότερο. Στο 16-10 η διαφορά υπέρ της Κηφισιάς στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ του τρίτου σετ.

Ωρα 18:15  Την ίδια ώρα η Κύζικος προηγείται 15-16 στην Χαλκίδα. Πλέον η Ορεστιάδα που δείχνει ανήμπορει να αντιστρέψει την κατάσταση μπορεί να ελπίζει μόνο στην Χαλκίδα.

Ωρα 18:17  Στο 21-12 η Ορεστιάδα, έχει πετάξει λευκή πετσέτα. Γίνονται θαύματα στις μέρες μας;

Ωρα 18:19  Στην Χαλκίδα περνά σε κρίσιμο σημείο μπροστά με 21-20 ο Ηρακλής Χαλκίδας επί της Κυζίκου που προηγούνταν μέχρι πριν λίγο με 19-20.

Ωρα 18:20  Τέλος αγώνα στους Αγίους Θεοδώρους. Η Ορεστιάδα χάνει με 25-14 και το τρίτο σετ, μένει στους 7 βαθμούς. Πλέον δεν κρατά την τύχη στα χέρια της και σε πρώτη φάση αυτή εξαρτάται από το ματς της Χαλκίδας. Τελικό αποτέλεσμα: Κηφισιά – Ορεστιάδα 3-0

Ωρα 18:23 Παραταση στην ελπίδα για την Ορεστιάδα. Ο Ηρακλής Χαλκίδας κατακτά το τρίτο σετ με 25-22 επί της Κυζίκου. Ηρακλής Χαλκίδας – Κύζικος Νέας Περάμου 2-1

Ωρα 18:25 Τελικό αποτέλεσμα σε ένα ακόμα ματς, αυτό της Κυψέλης. Εύκολο τρίποντο για τους γηπεδούχους που κατέκτησαν και τα τρία σετ με 25-16, 27-25, 25-15. Τελικό αποτέλεσμα: Παναθηναϊκός – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 3-0

Ωρα 18:27  Με 28-26 αποτρέπει την πρώτη του ήττα ο Ολυμπιακός και μειώνει το σκορ απέναντι στον Φοίνικα στο κλειστό του Ρέντη. Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου 1-2

Ωρα 18:29 Ξαναπαίρνει εύκολα προβάδισμα ο ΠΑΟΚ στην Πυλαία, αφού κατέκτησε το τρίτο σετ με 25-13. ΠΑΟΚ – Παναχαϊκή 2-1.

Ωρα 18:32  Στην Αλεξανδρούπολη είμαστε ακόμα στο τρίτο σετ, δεν έχει ολοκληρωθεί, ο Παμβοχαϊκός προηγείται με 16-17 και το ματς πάει ξανά πόντο – πόντο.

Ωρα 18:33  Τα σημαντικά είναι στην Χαλκίδα. Στο πρώτο τεχνικό ταϊμ άουτ του τέταρτου σετ η Κύζικος προηγείται με 5-8 του τοπικού Ηρακλή. Αν πάρει το σετ και τη νίκη, υποβιβάζεται η Ορεστιάδα.

Ωρα 18:35  Στην Αλεξανδρούπολη το ματς συνεχίζει να πηγαίνει πόντο πόντο ενώ βαδίζουμε στο τέλος του σετ. Αυτήν την στιγμή ο Εθνικός χάνει 21-22 από τον Παμβοχαϊκόκαι τώρα 22-22!

Ωρα 18:37  Στην Χαλκίδα που μας ενδιαφέρει όσο τίποτα αυτήν την στιγμή, η Κύζικος εξακολουθεί να προηγείται με 9-11 του τοπικού Ηρακλή.

Ωρα 18:39  Ματς μπολ στην Αλεξανδρούπολη, με 24-25 προηγείται ο Παμβοχαϊκός του Εθνικού στο τρίτο σετ.

Ωρα 18:41  Τέλος αγώνα στην Αλεξανδρούπολη. Ο Παμβοχαϊκός κατακτά με 26-28 και το τρίτο σετ και φεύγει με ένα πολύτιμο τρίποντο, δεύτερο σε τρεις ημέρες στον Έβρο. Τελικό αποτέλεσμα: Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3.

Ωρα 18:43  Με αυτήν την ήττα ο Εθνικός χάνει οριστικά το όνειρο της τετράδας και στα πλέι οφ θα αγωνιστεί με μειονέκτημα έδρας, θα δούμε στην συνέχεια απέναντι με ποιον αντίπαλο.

Ωρα 18:44 Όλο το ενδιαφέρον μας αυτή τη στιγμή στην Χαλκίδα. 15-16 η Κύζικος στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ του τέταρτου σετ, οι προσευχές των Ορεστιαδιτών με τον Ηρακλή Χαλκίδας.

Ωρα 18:46  Με σερί 3-0 περνά μπροστά με 18-16 ο Ηρακλής Χαλκίδας και αναπτερώνονται οι ελπίδες του ΑΟΟ για να ελπίζειστα πλει οφ, αν νικήσει φυσικά την τελευταία αγωνιστική τον Εθνικό.

Ωρα 18:48  Για την ακρίβεια η Ορεστιάδα έχει 7 βαθμούς και η Κύζικος αυτήν την στιγμή 12, έχοντας πάρει έναν πόντο από τα δύο σετ στην Χαλκίδα. Αν πάρει τη νίκη σε αυτό το σετ, αντίο ζωή για την Ορεστιάδα αφού θα φτάσει στους 14 και η διαφορά δεν θα καλύπτεται.

Ωρα 18:49  Τέλος του αγώνα στην Πυλαία. Ο ΠΑΟΚ κατακτά με 25-20 το τρίτο σετ και δεν χαρίζει πόντο παρά μόνο ενα σετ στην Παναχαϊκή. Τελικό αποτέλεσμα: ΠΑΟΚ – Παναχαϊκή 3-1

Ωρα 18:52  Κακή εξέλιξη για την Ορεστιάδα στην Χαλκίδα. προηγείται με 20-22 του τοπικού Ηρακλή η Κύζικος ενώ βαδίζουμε στο τέλος του 4ου σετ.

Ωρα 18:53 Με 25-17 ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει τον Φοίνικα και οδηγεί την αναμέτρηση στο τάι μπρέικ. Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου 2-2

Ωρα 18:54  Με 20-23 προηγείται η Κύζικος στην Χαλκίδα. Μειώνει ο Ηρακλής σε 21-23.

Ωρα 18:55  Δύο ματς μπολ για την Κύζικο στην Χαλκίδα, προηγείται με 22-24.

Ωρα 18:57  Τέλος του αγώνα στην Χαλκίδα με 22-25 και 1-3 και οριστικά η Ορεστιάδα από σήμερα στην Α2 Κατηγορία. Τελικό αποτέλεσμα: Ηρακλής Χαλκίδας – Κύζικος 1-3.

Ωρα 18:59  Μαύρη μέρα για τους Εβρίτες η σημερινή. Ήττες και για Ορεστιάδα και για Εθνικό, που παίζουν μεταξύ τους την τελευταία αγωνιστική σε δύο εβδομάδες, με 3-0 σετ από Κηφισιά και Ηρακλή Χαλκίδας αντίστοιχα.

Ωρα 19:01  Με την ήττα της η Ορεστιάδα έμεινε στους 7 βαθμούς. Η Κύζικος που είχε 11 νίκησε μέσα στην Χαλκίδα και έφτασε τους 14, όσους έχει και ο Ηρακλής Χαλκίδας. Πλέον η διαφορά είναι στους 7 πόντους και δεν καλύπτεται. Η Ορεστιάδα υποβιβάζεται από σήμερα στην Α2.

Ωρα 19:04  Μόνο ένα ματς έχει μείνει σε εξέλιξη, αυτό του Φοίνικα στου Ρέντη με τον Ολυμπιακό, οι Συριανοί προηγούνται με 9-6 στο τάι μπρέικ.

Ωρα 19:07  Ο Φοίνικας είχε πριν από αυτήν την αγωνιστική 33 βαθμούς και ήταν ισόβαθμος με τον Εθνικό. Πλέον ο Φοίνικας θα πάει τουλάχιστον στους 34, ίσως και στους 35. Στους 35 έφτασε και η Κηφισιά που προσπέρασε τον Εθνικό επίσης. Ο Εθνικός πέφτει έβδομος και έτσι όπως πάνε τα πράγματα πέφτει στα πλέι οφ επάνω στον πρωταθλητή ΠΑΟΚ.

Ωρα 19:10  Στο 10-13 το τάι μπρέικ υπέρ του Φοίνικα Σύρου στο κλειστό του Ρέντη.

Ωρα 19:13  Να τη η μεγάλη έκπληξη. Τέλος του αγώνα στους Ρέντη, 11-15 στο τάι μπρέικ και πρώτη ήττα για τον αήττητο μέχρι σήμερα Ολυμπιακό. Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου 2-3

Ωρα 19:15  Κάπου εδώ κλείνουμε την απευθείας μετάδοση της εξέλιξης σε όλους τους αγώνες της προτελευταίας αγωνιστικής της Volley league. Σε λίγο σε ξεχωριστή ανάρτηση συνοπτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, τα δεδομένα για πλέι οφ και πλέι άουτ και φυσικά πλήρες ρεπορτάζ από τις αναμετρήσεις του Εθνικού και της Ορεστιάδας…