LIVE από το ΔΑΚ Ξάνθης για το Κύπελλο Ελλάδος: Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη ’87 1-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στην Βασίλισσα της Θράκης και την Ροδόπη ’87 για το Κύπελλο Ελλάδος. Ο αγώνας είναι νοκ άουτ για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών.

Καλημέρα από το ΔΑΚ Ξάνθης. Από αυτήν την ανάρτηση τις επόμενες ώρες θα έχετε την ευκαιρία να πληροφορηθείτε την εξέλιξη στην νοκ άουτ αναμέτρηση ανάμεσα στην Βασίλισα της Θράκης και την Ροδόπη ’87 για το Κύπελλο Ελλάδος.

Ωρα 11:05  Το γυναικείο “Ελ Θράκικο” έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 11.30 το πρωί και σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος θα ακολουθήσει παράταση και πέναλτι.

Ωρα 11:09  Αυτό είναι το δεύτερο επίσημο παιχνίδι που δίνουν φέτος οι δυο ομάδες, αφού για το πρωτάθλημα στην Κομοτηνή είχε νικήσει η Βασίλισα που κάνει καταπληκτική πορεία στη Β’ Εθνική.

Ωρα 11:13  Η ομάδα της Ξάνθης, παρά την ήττα στο πρωτάθλημα από την Πανσερραϊκή, δείχνει σε καλύτερη κατάσταση από την ομάδα της Κομοτηνής, η οποία δεν έχει πετύχει ακόμα γκολ μέσα στο 2017.

Ωρα 11:17  Τα υπόλοιπα παιχνίδια της α’ φάσης του Κυπέλλου: Πιερίδες Μούσες – Μέντεκας Καλαμαριάς,  Προοδευτική Περάματος – Μαγνησιακός,  Βόλος 2004 – Τρίκαλα 2011.

Ωρα 11:21  Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Χορόζογλου ενώ βοηθοί είναι οι Μικρούλης και Νικολαΐδου (Δράμας).

Ώρα 11:25 Πάμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων. Η Βασίλισσα ξεκινά με τις Παρσονοπούλου, Χατζηαντωνίου, Ευθυμιάδου, Κατσαρού, Παπαδοπούλου, Αλή Χατζιρέ, Λισγάρα, Παπαϊωάννου, Μετοικίδου, Βλάχου Χασιώτη.

Ωρα 11:27  Η Ροδόπη ’87 ξεκινά με τις εξής έντεκα: Βαδάση, Κουφού, Σωκράτους, Κακοψήτου, Γιαμπούρη, Ιωαννίδου, Γεωργοπούλου, Τσουκαλά, Πατεράκη, Ζαχαριά, Περιβολοπούλου

Ωρα 11:29  Τώρα η είσοδος των ομάδων και πάμε στην έναρξη

1′ Έναρξη αγώνα

18′ Χωρίς κάτι ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού

22′ Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για τη Βασίλισσα, με τη Βλάχου να βγάζει ωραία βαθιά μπαλιά στη Μετοικίδου, η οποία σούταρε ψηλά άουτ

35′ Γκολ για τη Βασίλισσα! Λάθος της άμυνας της Ροδόπης, το εκμεταλλεύεται η Λισγάρα, που μπαίνει στην περιοχή και με δεξί σουτ ανοίγει το σκορ. Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη ’87 1-0

38′ Κίτρινη κάρτα στην Περιβολοπούλου

39′ Η Λισγάρα βγαίνει πίσω από την άμυνα της Ροδόπης, όμως η Βαδάση βγαίνει έξω από τη μεγάλη περιοχή και απομακρίνει

45′ Κίτρινη κάρτα στην Παπαδοπούλου

45’+1′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τη Βασίλισσα να είναι καλύτερη και να προηγείται δίκαια στο σκορ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη ’87 1-0

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

54′ Κίτρινη κάρτα στην Ζαχαριά

56′ Πρώτη αλλαγή για τη Βασίλισσα. Στη θέση της Χασιώτη περνάει η Μαυρομάτη

67′ Τεράστια ευκαιρία για τη Βασίλισσα να τελειώσει την πρόκριση, με τη Λισγάρα να βγαίνει τετ α τετ με τη Βαδάση, όμως το πλασέ της πέρασε άουτ

70′ Νέα καλή ευκαιρία για τη Βασίλισσα, με τη Μαυρομάτη να παίρνει την μπάλα μέσα σχεδόν στο ύψος της μικρής περιοχής, όμως το πλασέ της ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά της Βαδάση

73′ Πρώτη καλή στιγμή της Ροδόπης, όμως το σουτ της Πατεράκη ήταν άστοχο

75′ Δεύτερη αλλαγή για τη Βασίλισσα. Η Πόρναλη στη θέση της Αλή Χατζιρέ

76′ Σουτ της Παπαϊωάννου μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει η Βαδάση

81′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ της Περιβολοπούλου, η μπάλα στην αγκαλιά της Παρσονοπούλου

86′ Πρώτη αλλαγή για τη Ροδόπη. Η Αντωνοπούλου στη θέση της Κακοψήτου

90′ Δεύτερη αλλαγή για τη Ροδόπη. Η Χασάν στη θέση της Ιωαννίδου

90’+1′ Τρίτη αλλαγή για τη Βασίλισσα. Η Τοπαλίδου στη θέση της Μετοικίδου

90’+2′ Τελευταία αλλαγή και για τη Ροδόπη. Η Ψαρίδου στη θέση της Σωκράτους

90’+3′ Τέλος του αγώνα με τη Βασίλισσα να είναι καλύτερη και να προκρίνεται δίκαια. Στην επόμενη φάση αγωνίζεται εκτός έδρας με το νικητή της αναμέτρησης Βόλος 2004- Τρίκαλα 2011. Τελικό αποτέλεσμα: Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη ’87 1-0