Γ’ Εθνική: Κακή εμφάνιση και εντός έδρας ήττα για τον ΓΑΣ Κομοτηνή από τον Μαντουλίδη

Την ήττα με 75-82 γνώρισε ο ΓΑΣ Κομοτηνή από τον Μαντουλίδη, ο οποίος είχε το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την κακή εμφάνιση του ΓΑΣ. Η ομάδα της Κομοτηνής προσπάθησε στο τελευταίο δεκάλεπτο να ανατρέψει το σκορ χωρίς να τα καταφέρει, ενώ έχει παράπονα και από τη διαιτησία.

Ο Μαντουλίδης μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με 16-25 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ ανεβάζοντας τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό, προηγήθηκε στο ημίχρονο με 33-43.

Στο τρίτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι, με τον ΓΑΣ να μην μπορεί να βρει λύσεις να αντιμετωπίσει τους παίκτες της ομάδας της Θεσσαλονίκης, οι οποίοι είχαν τρόπο για να διασπάσουν την άμυνα των παικτών της Κομοτηνής, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά με 52-62. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του ΓΑΣ προσπάθησαν για την ανατροπή, όμως οι παίκτες του Μαντουλίδη άντεξαν στην αντεπίθεση των παικτών της ομάδας της Κομοτηνής, φτάνοντας στη νίκη με 75-82.

Δεκάλεπτα: 16-25, 33-43 (ημίχρονο), 52-62, 75-82 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές:  Ζαχαριάδης-Λάλλα

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σαββίδης 7 (1), Σκεμπής 3, Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 16, Καναράς 10, Σιμάκης 25(1), Καλατζής 3 (1), Καραμπέκης, Χαλίλ 7, Πασαλίδης 4.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 9 (1), Τάκης 6, Μπέλλος, Γκαντίδης 9, Γιαννακός 5 (1), Ρεφατλάρι 20 (4), Γάκης 4, Γεωργιάδης, Θώμος 6, Τσιριλάκης 10, Γκίζης 13 (1).

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ LIVE ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΟΠΩΣ ΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ HRAKISPORTS ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ