Super League: Ήττα στις καθυστερήσεις από τον Ηρακλη του Αποστολίδη για τους παίδες της Ξάνθης και αντίο… δεύτερη θέση!

Την ήττα  στο φιναλε με 1-2 με γκολ του Κομοτηναίου φάνη Αποστολίδη για το πρωτάθλημα παίδων Κ15 της Super League, στον Βόρειο Όμιλο, γνώρισε η Ξάνθη του Θόδωρου Καραγιαννίδη από τον Ηρακλή για την εξ’ αναβολής 6η αγωνιστική  και έμεινε πίσω στην μάχη γοήτρου της δεύτερης θέσης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό του αγώνα ενώ η ξανθιώτικη ομάδα αντέδρασε με το ξεκίνημα της επανάληψης όταν και ισοφάρισε στο 72′ με την κεφαλιά του Τσιεγγελίδη, αλλά στις καθυστερήσεις, ο Ηρακλής βρήκε τον τρόπο να πετύχει και δεύτερο γκολ κάνοντας το τελικό 1-2 με τον Αποστολίδη.

Η Ξάνθη έτσι έμεινε στους 19 βαθμούς ενώ ο Ηρακλής 24 έχοντας ωστόσο 2 παιχνίδια περισότερα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Φίλιππος Ανεστίδης (Γκώγος – Δρακίδης) της ΕΠΣ Ξάνθης.

ΞΑΝΘΗ Κ15: Καρά Ισμαήλ, Σαρή Μερτάι (69′ Ηλάδης), Μολώνης, Τσιεγγελίδης, Καλογρανάς, Μανίσογλου, Τσιτσεκίδης, Κωσταρέλης, Καράμπελας (76′ Μουστάκης), Καφαλής, Μπίλιας (67′ Κουράκ Χ.).