ΕΠΣ Ξάνθης: Το Σάββατο ο μεγάλος τελικός κυπέλλου! Το υπόλοιπο πρόγραμμα σε όλες τις Κατηγορίες

 

Με τον τελικό του κυπέλλου να ξεχωρίζει στο πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου ανάμεσα σε Θαλασσιά και Αβατο, αλλά και τους αγώνες της 2ης αγωνιστική θα συνεχιστεί το πρόγραμμα σε πλέι οφ και πλέι άουτ για την Α2 και Β’ Κατηγορία ΕΠΣ Ξάνθης την Κυριακή 12 Μαρτίου ενώ την ίδια μέρα διεξάγεται και η 19η αγωνιστική για τη Γ’ Κατηγορία 4 στροφές πριν από το τέλος.

Λόγω του τελικού Κυπέλλου ανάμεσα στην Αναγέννηση Θαλασσιάς και την ομάδα του Άρη Αβάτου, στην Α1 Κατηγορία δεν θα πραγματοποιηθούν  παιχνίδια.

Αξίζει να σημειωθεί πως όλες οι αναμετρήσεις όλων των Κατηγοριών θα διεξαχθούν τη  Κυριακή, μία απόφαση της ΕΠΣ Ξάνθης, ώστε όλος ο φίλαθλος κόσμος του Νομού της Ξάνθης να έχει την δυνατότητα να παρευρεθεί στον μεγάλο τελικό του Σαββάτου που θα λάβει χώρα στις 5.00 το απόγευμα στο γήπεδο των Πηγαδίων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

 

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ (Σάββατο 11 Μαρτίου, Ωρα 17:00)

Γήπεδο Πηγαδίων (Xanthi Arena): Αρης Αβάτου- Αναγέννηση Θαλασσιάς

 

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΠΛΕΪ ΟΦ (Κυριακή 12/3, Ωρα 15:30)

Γήπεδο Μάνδρας: Ερμής Μάνδρας – Άτλας Σελίνου

Γήπεδο Νεάπολης: Απόλλων Ξάνθης- Π. Μελάς Κουτσού

Ρεπό: Κεντητή Ξάνθης

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ (Κυριακή 12/3, Ωρα 15:30)

Γήπεδο Γενισέας: Ελπίς Γενησέας – Δόξα Μυρωδάτου
Γήπεδο Ερασμίου: Κεσσάνη Ερασσμίου – Ορφέας Ν. Αμισσού

(Θυμηθείτε ΕΔΩ την βαθμολογία των πλέι οφ και πλέι άουτ της Α2 Κατηγορίας)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΠΛΕΪ ΟΦ (Κυριακή 12/3, Ωρα 15:30)

Γήπεδο ΑΠΟΞ: ΑΠΟΞ Ξάνθη – Αετός Τοξοτών
Γήπεδο Κιμμερίων: Εθνικός Κιμμερίων – Φίλιππος Δροσερού
Ρεπό: Ελπίδες Ξάνθης

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ (Κυριακή 12/3, Ωρα 15:30)

Γήπεδο Σουνίου: Ελπίς Σουνίου – Μέλισσα
Γήπεδο Χρύσας: Ατρόμητος Χρύσας – ΠΑΣ Φιλίων

(Θυμηθείτε ΕΔΩ την βαθμολογία των πλέι οφ και πλέι άουτ της Β’ Κατηγορίας)

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  (Κυριακή 12 Μαρτίου, Ωρα  11.00)

Γήπεδο Διομήδειας: Απόλλων Διομήδειας- ΑΕΚ Κυψέλης

Γήπεδο Γοργόνας: Αετός Γοργόνας- Κεραυνός Π. Κατραμίου

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  (Κυριακή 12 Μαρτίου, Ωρα  12.00)

Γήπεδο Κοτύλης: Κοτύλη Ξάνθης- Αναγέννηση Π. Χρύσας

Γήπεδο Πηγαδίων: Ασπίς Πηγαδίων- Δόξα Σταυρούπολης

Ρεπό: Σμίνθη Ξάνθης

(Θυμηθείτε ΕΔΩ την βαθμολογία της Γ’ Κατηγορίας)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here