ΕΠΣ Έβρου: Επεισοδιακή αγωνιστική με γκολ και σασπένς στην κορυφή! Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην Β’ Κατηγορία

 

Με τους αγώνες της 14ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου, με αρκετά σημαντικά παιχνίδια αρκετά τέρματα και ντέρμπι και αλλαγή στην κορυφή στον Νότιο Όμιλο ενω και στον Κεντρικό και Βόρειο η μάχη δείχνει ότι θα κρατήσει μέχρι τέλος.

Στον Βορειο οι πρωτοποροι ΠΑΕ Ριζίων και Νεοχώρι συνέχισαν με νικη και η διαφορά τους παρέμεινε στους 4 βαθμούς. Στον Κεντρικό Όμιλο Ορφέας Σοφικού μετα από ένα επεισοδιακό παιχνίδι (θυμηθείτε ΕΔΩ) ηττήθηκε με 4-0 στο ντερμπι από την εκπληκτική Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς η οποία μείωσε στους 2 την διαφορά από την κορυφή.

Τέλος στον Νοτιο ομιλο τον πιο συναρπαστικό στην πρεμιέρα του β’ γύρου η πρωταθλήτρια χειμώνα Νίκη Απαλού ηττήθηκε στο ντερμπι πρωτοπόρων μετα την Νίψα και από τον πρωτο πια Μάιστρο (φώτο)  και υποχώρησε τρίτη πίσω από τους δυο πρωτοπόρους και έμεινε 1 βαθμό πίσω τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (14η Αγωνιστική)
Ακρίτας Ορμενίου-Π.Α.Ε. Πενταλόφου 1-1
ΑΟ Νεοχωρίου-Ηρακλής Σαγήνης 2-1
Ομόνοια Φυλακίου-Δόξα Στέρνας 0-5
Θύελλα Κυπρίνου-Ορφέας Δικαίων 5-0
Δόξα Ορεστιάδας-Π.Α.Ε. Ριζίων 0-2
Ένωση Οινόης-Ασπίδα Θουρίου 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΑΕ Ριζίων 38 (32-11)
—————————-
2. ΑΟ Νεοχωρίου 34 (46-12)
3. ΠΑΕ Πενταλόφου 28 (21-11)
4. Ακρίτας Ορμενίου 27 (30-23)*
5. Θύελλα Κυπρίνου 21 (23-20)
6. Ένωση Οινόης 20 (19-15)
7. Δόξα Στέρνας 16 (22-23)
8. Ηρακλής Σαγήνης 15 (24-27)
9. Ασπίδα Θουρίου 13 (12-16)
10.Δόξα Ορεστιάδας 12 (22-32)
11.Ορφέας Δικαίων 7 (8-37)
12.Ομόνοια Φυλακίου 5 (12-44)

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (14η Αγωνιστική)
Δόξα Ελληνοχωρίου-Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 3-5
Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς-Ορφέας Σοφικού 4-0
ΟΦΙ Ισαακίου-Ακρίτας Δαδιάς 1-1
Πυρσός Σιδηρούς-Θύελλα Παλιουρίου 3-2
AΟ Τυχερού-Δόξα Δόξας 1-4
Αναγέννηση Μεταξάδων-Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) 0-3 α.α.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ορφέας Σοφικού 34 (30-13)
——————————-
2. Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 32 (34-12)
3. Ακρίτας Δαδιάς 28 (33-16)
4. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 28 (38-17)
5. Δόξα Ελληνοχωρίου 27 (25-16)
6. Δόξα Δόξας 26 (31-18)
7. Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) 20 (24-19)
8. ΟΦΙ Ισαακίου 19 (27-27)
9. AΟ Τυχερού 14 (26-27)
10.Πυρσός Σιδηρούς 8 (18-36)
11. Θύελλα Παλιουρίου 4 (12-55)
12.Αναγέννηση Μεταξάδων (αποχώρησε)

 

Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (14η Αγωνιστική)
ΑΟ Μάκρης-ΑΕ Ν. Χιλής 2-0
Π.Α.Ε Νιψας-ΑΟ Αρίστεινου 4-0
Ατρόμητος Άβαντα-Α.Ο.Καππαδοκών 4-0
ΑΟ Δορίσκου-ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 8-0
ΑΟ Μοναστηρακίου-Ασπίδα Βρυσούλας 0-0
Νίκη Απαλού-ΑΟ Μαΐστρου 1-2
Ρεπό: ΑΕΚ Έβρου
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟ Μαΐστρου 30 (34-19)
—————————–
2. Π.Α.Ε Νιψας 30 (35-2)
3. Νίκη Απαλού 29 (34-15)
4. Ατρόμητος Άβαντα 26 (25-9)
5. ΑΟ Μάκρης 22 (16-14)
6. ΑΟ Αρίστεινου 21 (22-20)
7. ΑΕ Ν. Χιλής 17 (24-32)
8. ΑΕΚ Έβρου 17 (22-23)*
9. Ασπίδα Βρυσούλας 14 (22-31)
10.ΑΟ Δορίσκου 13 (29-23)
11.ΑΟ Μοναστηρακίου 12 (17-33)
12.ΑΟ Καππαδοκών 6 (9-30)
13.ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 2 (10-47)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here