ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Πέρασε από την Αλεξανδρούπολη ο Αίαντας στο τελευταίο παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής

Στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 17ης ο Αίαντας Κομοτηνής νίκησε στην Αλεξανδρούπολη την Ολυμπιάδα με 50-78 και πλησίασε σε απόσταση αναπνοής από την τέταρτη θέση, ισοβαθμώντας με Θύελλα Φερών και Εθνικό Αλεξανδρούπολης στην πέμπτη θέση.

Η ομάδα της Κομοτηνής είχε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ και με όπλο την άμυνα προηγήθηκε με 6-15 στο πρώτο δεκάλεπτο και με 22-37 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι, με τον Αίαντα να αυξάνει συνεχώς τη διαφορά και να φτάνει στο τελικό 50-78.

Δεκάλεπτα: 06-15, 22-37 (ημίχρονο), 34-56, 50-78 (τελικό αποτέλεσμα)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Γιαβρίδης Μ., Τρούπος Π.): Χαλκιάς, Κούγκουλος 3 (1), Καραμπατζάκης 7 (2), Γιαβρίδης 21 (5), Χατέλος Σπ, Μπάτσικας 3 (1), Καπερδανάκης 1, Τσιφλίκογλου 15 (3), Αγγέλου, Θεμελάκης, Φυδανίδης

ΑΙΑΝΤΑΣ (Οικονομίδης Δ.): Σαββάκης 6, Παχιαδάκης 11 (1), Μπορμπίδης 2, Λάππας 9, Ουζουνίδης 4, Τερζίδης 6, Λοισιος 4, Κοτσαρίδης 18, Ζολώτας 16, Οικονομίδης 2