Με την κορυφαία επίδοση στο Βελιγράδι η Παπαχρήστου! Η starting list του τριπλούν και το πλήρες πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Κλειστού…

 

Ανακοινώθηκαν οι starting lists για τους προκριματικούς του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου που ξεκινά το πρωί της Παρασκευής στο Βελιγράδι.

Μετά την απόσυρση του Κώστας Μπανιώτη αλλά και του Κώστα Δουβαλίδη, το ενδιαφέρον των φιλάθλων της Θράκης εστιάζεται στην παρουσία του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής στην κερκίδα αλλά και στην παρουσία της Βούλας Παπαχρήστου στο τριπλούν γυναικών.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η σύζυγος του θρακιώτη ποδοσφαιριστή Λάζαρου Χαριτωνίδη θα αγωνιστεί το πρωί της Παρασκευής 12η κατά σειρά, έχοντας όχι απλά το καλύτερο ατομικό ρεκόρ αλλά και την καλύτερη φετινή επίδοση μεταξύ των αντιπάλων της.

Αναλυτικά η starting list στο τριπλούν γυναικών:
1. Πατρίτσια Μαμόνα (Πορτογαλία) ατομικό ρεκόρ 14.36 – φετινό 14.13
2. Πέτρα Κόρεν (Σλοβενία) 13.56 – 13.56
3. Κριστίνα Μάκελα (Φινλανδία) 14.20 – 13.89
4. Νταρίγια Ντερκάς (Ιταλία) 14.05 – 14.05
5. Τζένι Έλμπε (Γερμανία) 14.15 – 14.07
6. Σουζάνα Κόστα (Πορτογαλία) 13.94 – 13.94
7. Μέριλιν Ούντμαε (Εσθονία) 13.40 – 13.40
8. Αναστασία Γιάγκατσακ (Πολωνία) 14.08 – 13.97
9. Ντάνα Βελντάκοβα (Σλοβακία) 14.40 – 13.37
10. Έλενα Παντουόγιου (Ρουμανία) 14.33 – 14.33
11. Ρουσλάνα Τσιχότσκα (Ουκρανία) 14.00 – 13.31
12. Βούλα Παπαχρήστου (Ελλάδα) 14.47 – 14.19
13. Κρίστιν Γκιέρις (Γερμανία) 14.46 – 13.96
14. Νέελε Έκχαρτ (Γερμανία) 14.09 – 14.09
15. Ζανίν Ασανί Ισούφ (Γαλλία) 14.17 – 14.01
16. Κριστίνα Μπούζιν (Ρουμανία) 14.35 – 13.86
17. Ίρινα Βασκούσκαγια (Λευκορωσία) 14.23 – 13.94
18. Άνα Πελετέιρο (Ισπανία) 13.91 – 13.76

Το πρόγραμμα των αγώνων στο Βελιγράδι καθώς και τις συμμετοχές της ελληνικής αλλά και της κυπριακής αποστολής.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΜΑΡΤΙΟΥ
10:30 – πένταθλο, 60μ.
10:40 – μήκος γυναικών (προκριματικός)
10:45 – 400μ. γυναικών (προκριματικός) – Ελένη Αρτυματά (Κύπρος)
11:20 – πένταθλο – ύψος
11:20 – 400μ. ανδρών (προκριματικός)
11:50 – σφαιροβολία γυναικών (προκριματικός)
11:58 – 800μ. γυναικών (προκριματικός)
12:35 – 800μ. ανδρών (προκριματικός)
13:00 – τριπλούν γυναικών (προκριματικός) – Βούλα Παπαχρήστου
13:15 – 3.000μ. γυναικών (προκριματικός)
13:45 – 60μ. εμπόδια γυναικών (προκριματικός) – Ελισάβετ Πεσιρίδου
14:15 – Πένταθλο, σφαιροβολία
14:20 – 60μ. εμπόδια ανδρών (προκριματικός) – Μίλαν Τραΐκοβιτς (Κύπρος)
17:30 – 60μ. εμπόδια γυναικών (ημιτελικοί)
17:35 – πένταθλο, μήκος
17:45 – 60μ. εμπόδια ανδρών (ημιτελικοί)
18:00 – επί κοντώ ανδρών (τελικός) – Κώστας Φιλιππίδης, Εμμανουήλ Καραλής
18:05 – 1.500μ. γυναικών (προκριματικός) – Ναταλία Ευαγγελίδου (Κύπρος)
18:30 – ύψος γυναικών (προκριματικός)
18:35 – σφαιροβολία γυναικών (τελικός)
18:45 – 400μ. γυναικών (ημιτελικός)
19:05 – 400μ. ανδρών (ημιτελικός)
19:20 – τριπλούν ανδρών (προκριματικός)
19:25 – 3.000μ. ανδρών (προκριματικός)
19:55 – πένταθλο, 800μ.
20:15 – 1.500μ. ανδρών (προκριματικός)
20:55 – 60μ. εμπόδια γυναικών (τελικός)

ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ
10:30 – έπταθλο, 60μ.
10:45 – 60μ. γυναικών (προκριματικός) – Ραφαέλα Σπανουδάκη, Ραμόνα Παπαϊωάννου (Κύπρος)
11:10 – έπταθλο, μήκος
11:20 – 60μ. ανδρών (προκριματικός)
12:00 – σφαιροβολία ανδρών (προκριματικός) – Μιχάλης Σταματόγιαννης
12:20 – ύψος ανδρών (προκριματικός) – Βασίλης Κωνσταντίνου (Κύπρος)
13:00 – μήκος γυναικών (προκριματικός)
17:30 – ύψος γυναικών (τελικός)
17:45 – έπταθλο, σφαιροβολία
18:50 – τριπλούν γυναικών (τελικός)
19:05 – επί κοντώ γυναικών (τελικός) – Κατερίνα Στεφανίδη
19:30 – Έπταθλο, ύψος
19:35 – 60μ. ανδρών (ημιτελικός)
20:03 – 800μ. γυναικών (ημιτελικός)
20:20 – σφαιροβολία ανδρών (τελικός)
20:25 – 800μ. ανδρών (ημιτελικός)
20:32 – μήκος ανδρών (τελικός)
20:45 – 1.500μ. γυναικών (τελικός)
20:58 – 400μ. γυναικών (τελικός)
21:18 – 1.500μ. ανδρών (τελικός)
21:33 – 400μ. ανδρών (τελικός)
21:57 – 60μ. ανδρών (τελικός)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΜΑΡΤΙΟΥ
14:30 – έπταθλο, 60μ. εμπόδια
15:40 – έπταθλο, επί κοντώ
17:00 – 60μ. γυναικών (ημιτελικός)
17:04 – τριπλούν ανδρών (τελικός)
17:30 – 3.000μ. γυναικών (τελικός)
17:50 – Υψος ανδρών (τελικός)
17:55 – 3.000μ. ανδρών (τελικός)
18:25 – 800μ. γυναικών (τελικός)
18:40 – μήκος γυναικών (τελικός)
18:50 – 800μ. ανδρών (τελικός)
19:10 – 60μ. γυναικών (τελικός)
19:25 – έπταθλο, 1.000μ.
20:00 – 4Χ400μ. γυναικών (τελικός)
20:23 – 4Χ400μ. ανδρών (τελικός)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here