Έξι Κομοτηναίοι πρωταθλητές της ΝΕΡΟ συμμετέχουν στην «απόβαση» 100+ Ελλήνων κολυμβητών στο Βερολίνο

 

Περισσότεροι από 100 κολυμβητές από αρκετούς συλλόγους της Ελλάδας θα δώσουν το «παρών» στο διεθνές μίτινγκ του Βερολίνου το τριήμερο 3-5 Μαρτίου, ανάμεσά τους και έξι της Ναυταθλητικής Ένωσης Ροδόπης.

Μετά τους Γερμανούς που αγωνίζονται εντός έδρας, η Ελλάδα θα έχει ίσως την πιο πολυπληθή εκπροσώπηση στη διοργάνωση. Στους αγώνες θα βρεθούν ομάδες από 25 χώρες και από τρεις ηπείρους. Ανάμεσα στις χώρες είναι η Βραζιλία, η Σουηδία, η Σλοβακία, η Ολλανδία, το Βέλγιο και η Σερβία.

Από ελληνικής πλευράς οι περισσότεροι αθλητές είναι γεννημένοι το 2002 και το 2003, ενώ υπάρχουν αθλητές ακόμα μικρότερης ηλικίας. Όπως προαναφέρθηκε, έξι από αυτούς προέρχονται από τη Ν.Ε.ΡΟ, δηλαδή τη Ναυταθλητική Ένωση Ροδόπης.

Ενδεικτικά μερικές από τις συμμετοχές των Ελλήνων στο μίτινγκ του Βερολίνου, σύμφωνα με την λίστα που δημοσίευσε το Sportsfeed:

Σταύρος Καρατζιούλας (ΚΑΟ Θερμαϊκός)
Νίκος Γυφτόπουλος (ΝΕ Ροδόπης)
Μιχάλης Φύκατας (Ολυμπιακός)
Παρασκευή Κάλτσου (ΚΟΠ Γλαύκος)
Ξανθή Μητσάκου (Ντιρί)
Φιλίππα Κολοκότσα (Ντιρί)
Χριστίνα Φλουσκούνι (ΝΕ Πάτρας)
Ηλέκτρα Λούρη (ΑΑ Αστέρια)
Αλεξάνδρα Παλτόγλου (ΟΘΑ Καβάλας)
Μαρία Ειρήνη Ασπουγαλή (Σέρρες 2005)
Φωτεινή Βαραλή (ΑΣ Βόλος)
Ελένη Γιαννακοπούλου (ΝΟ Πάτρας)
Σοφία Ουρειλίδου (ΝΕ Ροδόπης)
Χριστίνα Λούκα (ΚΟΠ Γλαύκος)
Μαρία Καλαϊντζή (ΟΘΑ Καβάλας)
Βασιλική Ψάλτη (ΑΣ Βόλος)
Έλενα Σκούτα  (ΝΕ Πάτρας)
Δανάη Καπρίνη (Ντιρί)
Άννα Διαμαντή (ΝΕ Πάτρας)
Στυλιανή Γιαννακούρου (ΑΑ Αστέρια)
Αθανασία Διαμαντή (ΝΕ Πάτρας)
Θανάσης Ζαφειρόπουλος (Ολυμπιακός)
Θανάσης Νάτσιος (ΑΑ Αστέρια)
Άρης Γιαρίκης (ΚΟΠ Γλαύκος)
Χαλίλ Αλιόγλου (ΟΘΑ Καβάλας)
Βασίλης Αδαμάκης (ΚΟΠ Γλαύκος)
Κωνσταντίνος Γεωργακάκης (ΝΕ Πάτρας)
Βύρων Καρκαλιανίδης (ΟΘΑ Καβάλας)
Παύλος Ζιντιρίδης (ΑΑ Αστέρια)
Ηλίας Βασιλείου (ΠΑΟΚ)
Βασίλης Τιμολέων (ΟΦΝΙ)
Πέτρος Κωνσταντίδης (ΠΑΟΚ)
Κωνσταντίνος Σκούτας (ΝΕ Πάτρας)
Χριστόφορος Σταθόπουλος (Ντιρί)
Κωνσταντίνος Κελνικόλας (ΠΑΟΚ)
Δημήτρης Πελτέκης (ΝΕ Ροδόπης)
Γιώργος Δημόπουλος (ΚΟΠ Γλαύκος)
Χρήστος Σκαράκης (Ντιρί)
Γιάννης Βαρβασενίτης (ΝΕ Πάτρας)
Απόστολος Καπρίνης (Ντιρί)
Κωνσταντίνος Στάμου (Ντιρί)
Νίκος Καναρόπουλος (ΑΑ Αστέρια)
Αντώνης Κουτσούμπας (Άρης)
Γιώργος Κελεπούρης (ΟΘΑ Καβάλας)
Παναγιώτης Εμφιετζής (ΟΘΑ Καβάλας)
Παναγιώτης Ζαράκας (Νηρέας Χαλανδρίου)
Σοφία Τρίπα (ΑΣ Βόλος)
Άννα Μαρία Σαββίδη (ΚΟΠ Γλαύκος)
Βασιλική Μανάκου (Ντιρί)
Ζωή Σιγανού (Ντιρί)
Ελένη Πριμεράκη (ΑΑ Αστέρια)
Παναγιώτης Ρουμελιώτης (ΝΕ Πάτρας)
Δημήτρης Τσαλιάγος (Ντιρί)
Αντώνης Κακαμούκας (ΑΑ Αστέρια)
Βάσιος Κωνσταντόπουλος (ΝΕ Πάτρας)
Σπύρος Φλωρόπουλος (ΝΕ Πάτρας)
Γιώργος Ασπουγαλής (Σέρρες 2005)
Αναστασία Εφραίμογλου (Ντιρί)
Άννα Καραΐσκου (ΑΣ Νηρέας Βέροιας)
Αναστασία Πέππε (Ντιρί)
Ιωάννα Γεωργοπούλου (Ντιρί)
Δημήτρης Μαρίνης (ΝΕ Πάτρας)
Γιώργος Φύκατας (Ολυμπιακός)
Φώτης Στόγιος (Ωκεανός)
Ζωή Μητσάκου (Ντιρί)
Γιάννης Στάμος (ΠΑΟΚ)
Θανάσης Πίτσος (ΑΑ Αστέρια)
Κωνσταντίνος Στάμου (Ντιρί)
Γιώργος Βουγιατζής (Ντιρί)
Αλέξανδρος Χατζηπαυλίδης (ΚΟΠ Γλαύκος)
Ντάλια Αλιόγλου (ΟΘΑ Καβάλας)
Παναγιώτα Σολδάτου (ΝΕ Πάτρας)
Χριστιάννα Κουτουνίδου (Ντιρί)
Σοφία Γαβαλά (Ντιρί)
Θεοδώρα Ανδριανοπούλου (ΚΟΠ Γλαύκος)
Μελίνα Χαλαιδοπούλου (ΑΑ Αστέρια)
Νεφέλη Στάμου (Ντιρί)
Ειρήνη Λιβιεράτου (Ντιρί)
Έφη Παπαντρέα (Νιτρί)
Στεφανία Πετροπούλου (Ντιρί)
Ιωάννα Πούλιου (ΝΕ Ροδόπης)
Ελευθερία Στάμου (ΑΣ Βόλος)
Αναστάσιος Ευσταθιάδης (ΚΟΠ Γλαύκος)
Μανώλης Καραμανώλης (ΑΑ Αστέρια)
Αιμίλιος Κωνσταντόπουλος (ΝΕ Πάτρας)
Μάρκος Κόντος (ΟΘΑ Καβάλας)
Γιάννης Σγουρός (ΚΟΠ Γλαύκος)
Δημήτρης Τσαλιάγος (Ντιρί)
Γιώργος Παπαγεργίου (ΑΑ Αστέρια)
Φίλιππος Λυδάκης (Ηράκλειο 91)
Κωνσταντίνος Γαλής (ΑΑ Αστέρια)
Βασίλης Καπαρτζιάνης (ΑΣΕ Τρίκαλα)
Δανάη Μιτακίδη (ΑΑ Αστέρια)
Μαρία Ελένη Δαγγέλου (ΑΑ Αστέρια)
Ελισάβετ Ντόντα (ΟΘΑ Καβάλας)
Ελεάνα Ντόντα (ΟΘΑ Καβάλας)
Ραφαέλα Ρεξχέπη (ΟΘΑ Καβάλας)
Αθανασία Κουτσούμπα (ΝΕ Ροδόπης)
Σωτηρία Καλένη (ΟΘΑ Καβάλας)
Παναγιώτα Γιαννακοπούλου (ΝΕ Πάτρας)
Αντωνία Κάτσου (Ντιρί)
Άλκιστης Κοτσάφτη (Ντιρί)
Σεβαστή Σαπρανίδου (ΝΕ Ροδόπης)
Χριστίνα Γκόγκα (Σέρρες 2005)
Ολυμπία Κιρμουτσέλη (Ντιρί)
Θεοδώρα Ημερίδου (ΑΑ Αστέρια)
Κωνστανίνα Σιδέρη (ΑΣ Βόλος)
Χρυσάνθη Σαρασίτη (Ντιρί)
Μαρία Χολίδου (ΠΑΟΚ)
Ευριδίκη Φραγκούλη (ΚΟΠ Γλαύκος)
Πολυξένη Πιλιανίδου (ΑΑ Αστέρια)
Θεοδώρα Χατζηνικολάου (ΠΑΟΚ)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here