Β’ Εθνική: Ισοπαλία στον Μαγνησιακό παραχώρησε η Βασίλισσα

Αν και ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες, η Βασίλισσα της Θράκης παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Μαγνησιακό, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της εξ αναβολής 10ης αγωνιστικής και άρχισε νωρίτερα από τα υπόλοιπα λόγω του καρναβαλιού.

Η ομάδα της Ξάνθης μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και έχασε πολλές ευκαιρίες με τις Μετοικίδου, Λισγάρα, Πόρναλη και Κατσαρού. Τελικά η ομάδα του Βόλου ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 38′ με την Πέτση, για το οποίο οι γηπεδούχες διαμαρτυρήθηκαν έντονα, καθώς προήλθε από μία φάση όπου πραγματοποιήθηκε «σύγχυση» με το fair-play.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βασίλισσα μπήκε δυνατά και μόλις στο 48′ ισοφάρισε με τη Λισγάρα. Από εκεί και πέρα οι παίκτριες της ομάδας της Ξάνθης ανέβασαν ρυθμό, πίεσαν, είχαν αρκετές ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσαν να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα για να πάρουν τη νίκη.