ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το αναλυτικό πρόγραμμα της δεύτερης φάσης του παιδικού πρωταθλήματος

 

Έγινε γνωστό από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ το αναλυτικό πρόγραμμα της δεύτερης φάσης του παιδικού πρωταθλήματος.

Στη φάση αυτή ο πρώτος του ενός ομίλου παίζει χιαστί με το δεύτερο του δίπλα ομίλου και η ομάδα που θα φτάσει στις δύο νίκες θα περάσει στην ημιτελική φάση. Πλεονέκτημα έδρας έχουν οι ομάδες που κατέλαβαν την πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η ημιτελική φάση θα γίνει με μονούς αγώνες νοκ άουτ σε ουδέτερη έδρα, ενώ σε ουδέτερη έδρα θα γίνει και ο μεγάλος τελικός, που θα είναι επίσης ένας αγώνας νοκ άουτ. Ο νικητής του μεγάλου τελικού θα είναι ο νικητής του πρωταθλήματος και θα εκπροσωπήσει την ΕΚΑΣΑΜΑΘ στη δεύτερη φάση του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΟΚ που θα διεξαχθεί από 19 έως 23 Απριλίου στη Θεσσαλονίκη και θα έχει αντιπάλους τους αντίστοιχους πρωταθλητές από την ΕΚΑΣΧ, την ΕΚΑΣΚΕΜ, την ΕΚΑΣΔΥΜ και την ΕΣΚΑΘ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της δεύτερης φάσης και η συνέχεια του πρωταθλήματος:

Ε1  Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Δράμας

Σάββατο 05/03  ΔΑΚ Σερρών  Ώρα 14:00  Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Δράμας

Σάββατο 11/03  ΔΓΑ Δράμας  Ώρα 19:00  Τιτάνες Δράμας – Ίκαροι Σερρών

Σάββατο 18/03  ΔΑΚ Σερρών  Ώρα 15:00  Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Δράμας (εφόσον χρειαστεί)

 

Ε2  Αστέρας Καβάλας – Βισάλτης Νιγρίτας

Σάββατο 05/03  Κ.Γ. Ποταμουδίων  Ώρα 16:00  Αστέρας Καβάλας – Βισάλτης Νιγρίτας

Κυριακή 12/03  Κ.Γ. Νιγρίτας  Ώρα 16:00  Βισάλτης Νιγρίτας – Αστέρας Καβάλας

Σάββατο 18/03  Κ.Γ. Ποταμουδίων  Ώρα 15:00  Αστέρας Καβάλας – Βισάλτης Νιγρίτας (εφόσον χρειαστεί)

 

Ε3  Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Σάββατο 05/03  Κ.Γ. Ευμοίρου  Ώρα 15:00  Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξ/πολης

Κυριακή 12/03  Κ.Γ. Αλεξ/πολης  Ώρα 16:00  Εθνικός Αλεξ/πολης – Ασπίδα Ξάνθης

Σάββατο 18/03  Κ.Γ. Ευμοίρου  Ώρα 15:00  Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξ/πολης (εφόσον χρειαστεί)

 

Ε4  ΑΕ Κομοτηνής – Αρίων Ξάνθης

Σάββατο 05/03  Κ.Γ. Κομοτηνής  Ώρα 15:00  ΑΕ Κομοτηνής – Αρίων Ξάνθης

Κυριακή 12/03  Κ.Γ. Μπαλτατζής  Ώρα 16:00  Αρίων Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής

Κυριακή 19/03  Κ.Γ. Κομοτηνής  Ώρα 13:00  ΑΕ Κομοτηνής – Αρίων Ξάνθης (εφόσον χρειαστεί)

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΣΤ1 Νικητής Ε1 – Νικητής Ε3

ΣΤ2 Νικητής Ε2 – Νικητής Ε4

 

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Νικητής Στ1 – Νικητής ΣΤ2

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here