ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Δεύτερο πέρασμα από την Αλεξανδρούπολη για τη Θύελλα Φέρων που νίκησε και την Ολυμπιάδα

Με όπλο το περιφερειακό σουτ η Θύελλα Φερών πέρασε για δεύτερη φορά σε διάστημα μίας εβδομάδας από την Αλεξανδρούπολη, νικώντας μετά τον Εθνικό και την Ολυμπιάδα με σκορ 54-71.

Η θύελλα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 10-20, ενώ έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 24-40. Η Ολυμπιάδα αντέδρασε στο τρίτο δεκάλεπτο, και βρίσκοντας λύσεις σε άμυνα και επίθεση μείωσε λίγο πριν το τέλος της τρίτης περιόδου σε 46-51. Όμως η Θύελλα βρίσκοντας λύσεις ανέβασε τη διαφορά και πάλι σε διψήφια νούμερα και έφτασε στο τελικό 54-71.

Δεκάλεπτα: 10-20, 24-40 (ημίχρονο), 46-54, 54-71 (τελικό αποτέλεσμα)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ (Γιαβρίδης Μ., Τρούπος Π.): Χαλκιάς 1, Κούγκουλος, Γιαβρίδης 24 (5), Χατέλος Δ. 6, Χατέλος Σ, Μπάτσικας 7 (1), Θεμελάκης, Τσιφλίκογλου 7 (1), Αγγέλου, Ράπτης, Φυδανίδης 9 (1)

ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ (Παπαδόπουλος Σ.): Μπίκης 8 (2), Ξένος 32 (9), Παπάζογλου 2, Μόκαλης, Παπαδόπουλος 5 (1), Μαραγκός 4, Σονωβίδης 11 (1), Μήρτσος, Μουρτσινούδης 9, Τσιτσικλής