Super League: Μεγάλη νίκη για την εφηβική ομάδα της Ξάνθης επί του Παναιτωλικού και ένα βήμα πιο κοντά στο φάιναλ φορ

Σε μια μεγάλη νίκη έφτασε η ομάδα Κ17 της Ξάνθης του πρωί του Σαββάτου, αφού επικράτησε με το ευρύ 5-1 του Παναιτωλικού και έκανε ένα ακόμα βήμα για την είσοδό της στο φάιναλ φορ, αφού διατηρήθηκε για άλλη μια αγωνιστική στην δεύτερη θέση.

Στο 26′ μετά από ατομική ενέργεια του Σουλεϊμάν Οκάν, ο Δουλγέρης έκανε το 1-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης. Στο ξεκίνημα, όμως της επανάληψης η ομάδα της Ξάνθης διπλασίασε το σκορ και έκανε το 2-0, δείχνοντας από νωρίς τις διαθέσεις της για τον αγώνα. Το 3-0 έγινε στο 49′ με τον Τριανταφύλλου, ενώ ο ίδιος παίκτης έγραψε και το 4-0 υπέρ της ομάδας του 6 λεπτά αργότερα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-1 ενώ το σκορ έκλεισε ο Δουλγέρης με το 2ο προσωπικό του γκολ γράφοντας το τελικό 5-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βασίλης Χορόζογλου (Νικολαϊδου – Μικρούλης) της ΕΠΣ Δράμας.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Ζουρνατζίδης, Θυμιάνης, Λεωντσάκος (80′ Ποδαρας), Θεοφυλάκης (80′ Ισμέτ), Τενεκές, Γράβας (52′ Γκατζόγιας), Τριανταφύλλου, Μελιόπουλος (70′ Κιολεϊδης), Γκασιμπαγιαζίδης (65′ Τσιλιγγίρης), Δουλγέρης, Σουλεϊμάν Οκάν.