Super League: Ήττα με ανατροπή στις καθυστερήσεις για τους Παίδες της Ξάνθης

Εκτός έδρας ήττα με σκορ  3-2 και με ανατροπή στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης γνώρισε η Ξάνθη Κ15 από τον Ηρακλή.

Οι παίκτες της Ξάνθης παρότι βρέθηκαν μόλις στο 20′ της αναμέτρησης πίσω στο σκορ κατάφεραν να αντιδράσουν και να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα ο Ηρακλής προηγήθηκε στο σκορ στο 20′ για να έρθει ι ισοφάριση για την Ξάνθη με τον  Κοτόπουλο στο 28 λεπτό. Το ημίχρονο βρήκε προηγούμενη την Ξάνθη με τον γκολ του  Καφαλή στο 32′.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε η ολική ανατροπή σε ένα θεαματικό παιχνίδι με τις 2 ανατροπές εκατέρωθεν. Ο Ηρακλής αρχικά ισοφάρισε στο 70′ και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού σημειώνοντας ένα ακόμη τέρμα κατάφεραν να πάρουν την νίκη.

Ξάνθη: Καρά Ισμαήλ, Καλογρανάς, Βουτσάς, Τσιεγγελίδης, Νιαζήφογλου, Μανίσογλου, Τσιτσεκίδης (77′ Χασάνογλου), Κωσταρέλης (60’ Καράμπελας), Κοτόπουλος (68’ Μπίλιας), Καφαλής, Νομικός (54′ Δημητριάδης).