ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα

 

Με αγώνες από τα πρωταθλήματα εφήβων, παίδων και κορασίδων συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογίες:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (9η Αγωνιστική)

Ασπίδα Ξάνθης – Αγία Βαρβάρα 20-0 α.α.

Αίας Κομοτηνής – Αστέρας Καβάλας 59-70

Ρεπό είχε ο Αρίων Ξάνθης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Αστέρας Καβάλας  8-0  16

2. Ασπίδα Ξάνθης  5-2  12*

3. Αίας Κομοτηνής  3-4  10*

4. Αρίων Ξάνθης  2-5  9*

5. Αγία Βαρβάρα Καβάλας  0-7  6*

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους για τον δεύτερο γύρο

**Η Αγία Βαρβάρα έχει ένα μηδενισμό

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (9η Αγωνιστική)

ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΕ Κομοτηνής 66-76

Εθνικός Αλεξ/πολης – Φιλία Ορεστιάδας 44-53

Ρεπό είχε η Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)

1. ΓΑΣ Κομοτηνή  6-1  13*

2. ΑΕ Κομοτηνής  5-1  11*

3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  2-5  9*

4. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  1-5  7*

5. Φιλία Ορεστιάδας  2-4  7**

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους για τον δεύτερο γύρο

**Η Φιλία Ορεστιάδας έχει ένα μηδενισμό

***Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης και AE Κομοτηνής έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

****Η Φιλία Ορεστιάδας έχει δύο αγώνες λιγότερους

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (12η Αγωνιστική)

Αρίων Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης 50-58

Ηρακλής Καβάλας – Λεύκιππος Ξάνθης 49-70

ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΟ Χρυσούπολης 90-37

Αίας Κομοτηνής – Ε.Κ. Ποταμουδίων 44-54

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 11 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Ασπίδα Ξάνθης  11-0  22

2. Αρίων Ξάνθης  9-2 20

3. ΓΑΣ Κομοτηνή  9-2  20

4. Ε.Κ. Ποταμουδίων  6-5  17

5. Λεύκιππος Ξάνθης  5-6  16

6. Αίας Κομοτηνής  2-9  13

7. Χρυσούπολη  1-10  12

8. Ηρακλής Καβάλας  1-10  12

*Οι αγώνες της 10ης αγωνιστικής αναβλήθηκαν λόγω κακοκαιρίας και αναμένεται να οριστούν

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (12η Αγωνιστική)

Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης – Φιλία Ορεστιάδας 61-47

Εθνικός Αλεξ/πολης – Θύελλα Φερών 63-28

Έβρος Σουφλίου Σπάρτακος Διδ/χου 0-20 α.α.

Ρεπό είχε η ΑΕ Κομοτηνής

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  9-1  19*

2. ΑΕ Κομοτηνής  7-1  15*

3. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  5-5  15*

4. Φιλία Ορεστιάδας  5-3  13*

5. Θύελλα Φερών  3-7  13

6. Σπάρτακος Διδυμοτείχου  4-5  13*

7. Έβρος Σουφλίου 0-12 0

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στο δεύτερο γύρο

**Ο Έβρος Σουφλίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα μετά την κλήρωση και ως εκ τούτου μηδενίζεται στους αγώνες του, ενώ του επιβάλλεται τιμωρία αφαίρεσης 2 βαθμών στο επόμενο πρωτάθλημα παίδων που θα δηλώσει συμμετοχή

***Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης και Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχουν ένα αγώνα περισσότερο.

****ΑΕ Κομοτηνής και Φιλία Ορεστιάδας έχουν δύο αγώνες λιγότερους

*****Σπάρτακος Διδυμοτείχου και Θύελλα Φερών έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (6η Αγωνιστική)

Ε.Κ. Καβάλας – Αστέρας Καβάλας 33-43

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6η Αγωνιστική)

1. Ε.Κ. Καβάλας  3-2  8

2. Αστέρας Καβάλας  3-2  8

3. Ασπίς 2001 Ξάνθης  3-2  8

4. ΓΑΣ Κομοτηνή  3-1  7*

5. Αίας Κομοτηνής  0-5  5

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στο δεύτερο γύρο

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here