LIVE από το Κόσμιο για την Β’ Εθνική: Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα της Θράκης 0-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα Θράκης για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Γυναικών. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής βρίσκεται στο γήπεδο του Κοσμίου και μεταδίδει…

Καλησπέρα από το γήπεδο του Κοσμίου! Από αυτήν την ανάρτηση θα πληροφορηθείτε την εξέλιξη στο μεγάλο θρακιώτικο ντέρμπι της Β’ Εθνικής Γυναικών ανάμεσα στην Ροδόπη ’87 και την Βασίλισσα της Θράκης.

Ωρα 14:45  Ο αγώνας είναι για την 8η αγωνιστική στο πλαίσιο της οποίας διεξάγονται ακόμα οι αναμετρήσεις Μαγνησιακός – Πιερίδες Μούσες και Μέντεκας Καλαμαριάς – Βόλος 2004.

Ωρα 14:49  Στην αναμέτρηση της Θράκης είναι θρακιώτικη και η τριπλέτα, αλλά από τον άλλο νομό, αυτόν του Έβρου με τον Σιδηρόπουλο να διευθύνει και ενώ επόπτες θα είναι οι Θάνος και Παπαχρήστου.

Ωρα 15:00 Οι εντεκάδες των δυο ομάδων:

ΡΟΔΟΠΗ: Βαδάση, Κουφού, Σωκράτους, Χουτουριάδου, Περιβολοπούλου, Γιάμπαρη, Ιωαννίδου, Γεωργοπούλου, Τσουκαλά, Ζαχαριά, Πατεράκη.

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΡΑΚΗΣ: Παρσάνογλου, Χατζηαντωνίου, Ναλμπάντη, Κατσάρου, Παπαδοπούλου, Ευθυμιάδου, Λισγάρα, Παπαιωάννου, Μετοικίδου, Βλάχου, Μαυρομάτη

Ωρα 15:08 Έναρξη αγωνα με μικρη καθυστέρηση.

6′ Καλη ευκαιρία για Βασίλισσες αλλα το σουτ της Μετοικίδου μέσα από την μεγάλη περιοχή πέρασε μόλις αουτ.

15′ Νεα ευκαιρία για τις Ξανθιώτισσες αλλα το σουτ της Λισγαρα που παιζει εναντιον της παλιάς της ομάδας από σέντρα της Βλάχου είναι πολυ αδυνατο και το μπλοκαρει η Βαδάση.

24′ Ισορρόπησε το παιχνίδι η Ροδόπη αφου η Βασίλισσα ήταν καλυτερη στην αρχή του παιχνιδιου

30′ Ακυρώθηκε γκολ ως οφ σαιντ  της Πατεράκη.

31′ Καλο σουτ της Περιβολοπούλου για την Ροδόπη αλλα η μπάλα άουτ.

44′ Δοκαρι για Βασιλισσα οταν σε σεντρα Μετοικιδου η Λισγαρα στελνει την μπαλα στο δοκαρι.

45′ Ημιχρονο. Ωραιο παιχνίδι με τις φιλοξενούμενες να εχουν καλυτερες ευκαιριες να ανοιξουν το σκορ. Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα της Θράκης 0-0

46′ Έναρξη β’μερους

48′ Γκολ για Βασίλισσες! Η  Βλαχου έκανε την βαθιά σεντρα, το  πλασε της Παπαδοπούλου έδιωξε η Βαδαση και στην επαναφορά η Μαυρομάτη με πλασέ αμοιξε το σκορ. Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα της Θράκης 0-1

57′ Παραμένει το 0-1 στο γήπεδο Κοσμίου, χωρις η ομάδα της Ροδόπης να αντιδρα μεχρι στιγμής στο γκολ της ομαδας της Ξάνθης.

67′ Μεγαλη ευκαιρία με Βασίλισσες όταν σε μπαλια της Μετοικίδου η Λισγαρα μονη απέναντι με την Βαδαση νικηθηκε από την πορτιέρο της Ροδόπης.

75′ Η Ροδοπή δεν μπορεί να απειλησει την εστια της Παρσάνογλου.

82′ Η Λισγαρα ειναι η μοιραία παίκτρια αφου χανει νεα ευκαιρία αφου αν και περνά την Βαδάση στελνει την μπλα αουτ.

93′ Λήξη αγωνα. Δικαιο αποτέλεσμα με τις Ξανθιωτισσες να ειναι καλυτερες από την ομαδα της Κομοτηνής. Τελικό αποτέλεσμα Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα της Θράκης 0-1