Γ’ Εθνική: Τέταρτη σερί νίκη για τον ΓΑΣ που αγκαλιάζει την παραμονή

Την τέταρτη σερί νίκη του πέτυχε ο ΓΑΣ Κομοτηνή, ο οποίος νίκησε για δεύτερη φορά φέτος τα Νέα Μουδανιά, αυτή τη φορά με 61-68 και απομακρύνθηκε τέσσερις βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη.

Η ομάδα της Κομοτηνής μπήκε νευρικά στο παιχνίδι, κάτι που εκμεταλλεύθηκε η ομάδα της Χαλκιδικής, που προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 18-10. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ ήταν καλύτερος, έκλεισε την άμυνα του και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση προηγήθηκε με 28-32, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΑΣ είχε τον έλεγχο, διατηρούσε διαφορά ασφαλείας και έφτασε στο τελικό 61-68, ξεφεύγοντας αρκετά από την επικίνδυνη ζώνη και αφήνοντας την ομάδα της Χαλκιδικής τελευταία και χωρίς νίκη.

Δεκάλεπτα: 18-10, 28-32, 42-49, 61-68

Διαιτητές: Μαλτέσιος-Τοκμακίδης

ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος, Βέτσος 9 (1), Τεζετζίδης 12, Τσιγγελίδης 5, Αντωνιάδης, Κοκκίνης 3 (1), Φιλοξενίδης 19 (3), Χαρίστος Σ. 12, Παντελέρης, Σερέτης 1.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σαββίδης, Σκεμπής 4, Αθανασίου 7 (1), Χατζηδημητρίου 10, Καναράς 7 (1) Σιμάκης 17, Καλατζής 6, Καραμπέκης 2, Χαλήλ 15.