Γ’ Εθνική: Με ηγέτη τον Χονδρόπουλο επέστρεψε στις νίκες και έμεινε ζωντανή για την άνοδο η ΑΕ Κομοτηνής

Έχοντας τον έλεγχο στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ Κομοτηνή νίκησε τον Παναθλητικό με 64-59 και επέστρεψε στις νίκες μετά από τις δύο συνεχόμενες ήττες, όμως δεν κατάφερε να ανατρέψει τη διαφορά των 21 πόντων, με την οποία είχε ηττηθεί στο παιχνίδι του πρώτου γύρου.

Πρώτος σκόρερ της ΑΕ Κομοτηνής ήταν ο Χονδρόπουλος με 15 πόντους, ενώ ακολούθησαν ο Καραμπέκης με 12 και ο Σταματέλος με 10. Από τον Παναθλητικό πρώτος σκόρερ ήταν ο πρώην παίκτης της Ασπίδας Ξάνθης Νίκος Χατζημιχαηλίδης με 12 πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και εκμεταλλευόμενοι τη νευρικότητα της ομάδας της Κομοτηνής προηγήθηκαν στο τέλος της πρώτης περιόδου με 11-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΕ Κομοτηνής ήταν καλύτερη, πήρε το προβάδισμα και διατηρώντας διαφορές 4-7 πόντων έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 32-28.

Ο Παναθλητικός ξεκίνησε καλύτερα το τρίτο δεκάλεπτο και με σερί 0-7 προηγήθηκε με 32-35, όμως η συνέχεια άνηκε στους γηπεδούχους. Η ομάδα της Κομοτηνής προηγήθηκε και πάλι, έκλεισε το  τρίτο δεκάλεπτο μπροστά με 49-43, ενώ στο πρώτο πεντάλεπτο της τέταρτης περιόδου με σερί 12-3 προηγήθηκε με 61-46. Όμως στο τελευταίο πεντάλεπτο η ΑΕ Κομοτηνής ήταν κακή και επέτρεψε στον Παναθλητικό να μειώσει, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με 64-59.

Δεκάλεπτα 11-15, 32-28 (ημίχρονο), 49-43, 64-59 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές:  Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 10 (2), Πολυχρονιάδης, Χόνδροπουλος 15 (4), Βακρινός, Λεχούδης 7 (1), Σαρημπαλίδης, Κουτσοβασιλης 7 (1), Καραμπεκης 12 (2), Βακχαρίδης, Παλακης 14, Λέφης.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Γεροφώτης): Βογιατζής 7 (2), Πράντζος 3 (1), Τσεσμετζής 6, Χατζημιχαηλίδης 12, Καλούτσικος 11, Κοϊμτζόγλου 11 (2), Μαυροματίδης 3, Μπάκος 6 (2), Κασούρας.