ΕΠΣ Ξάνθης: Επανέναρξη με την προτελευταία αγωνιστική! Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις Κατηγορίες

 

Με τους αγώνες της 17ης (και… προτελευταίας βάσει προγράμματος) αγωνιστικής αναμένεται να δοθεί συνέχεια στην αγωνιστική δράση των πρωταθλημάτων Α1, Α2, Β’ και Γ’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 28 και 29 Ιανουαρίου και όχι της 15ης και της 16ης που τελικώς  αναβλήθηκαν και θα οριστούν σε νέες ημερομηνίες.

Ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις του Άρη Αβάτου ο οποίος φιλοξενεί τον 3ο της βαθμολογίας Ηρακλή Ν. Ζυγού αλλά και η αναμέτρηση του Άρη Πετεινού απέναντι στον Νέστο Κύρνου, με τις δύο ομάδες να καίγονται για βαθμούς καθώς ο μεν Άρης βρίσκεται στην τελευταία θέση του πίνακα αλλά και ο  Νέστος Κύρνου φιγουράρει στην 8η και θέλει να μειώσει την διαφορά από τον 6ο μέχρι στιγμής Αστέρα Μαγικού έτσι ώστε να πλασαριστεί με όσο το δυνατόν καλύτερη ειδική βαθμολογία στα play out αποφεύγοντας τον υποβιβασμό.

Δείτε παρακάτω το αναλυτικό πρόγραμμα:

 

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(Κυριακή 29 Ιανουαρίου, Ώρα 15:00)

Γήπεδο Εχίνου: Εχίνος Σπορ- ΑΟ Βιστωνίδας

Γήπεδο Πετεινού: Άρης Πετεινού- Νέστος Κύρνου

Γήπεδο Μαγικού: Αστέρας Μαγικού- Αναγέννηση Θαλασσιάς

Γήπεδο Μαγγάνων: Άρης Αβάτου- Ηρακλής Ν. Ζυγού

Γήπεδο ΔΑΚ: Ασπίδα Ξάνθης- ΑΕ Ξάνθης

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

 

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(Κυριακή 29 Ιανουαρίου, Ώρα 15:00)

Γήπεδο Νεάπολης: Απόλλων Ξάνθης- Ερμής Μάνδρας

Γήπεδο Ερασμίου: Κεσσάνη Ερασμίου- Ορφέας Ν. Αμισσού

Γήπεδο Σελίνου: Άτλας Σελίνου- Π. Μελάς Κουτσού

Γήπεδο Μυρωδάτου: Δόξα Μυρωδάτου- Κεντητή Ξάνθης

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(Σάββατο 28 Ιανουαρίου, Ώρα 15:00)

Γήπεδο Σουνίου: Ελπίς Σουνίου- Εθνικός Κιμμερίων

Γήπεδο Σημάντρων: ΠΑΣ Φιλίων- ΑΠΟΞ Σκόντα

Γήπεδο Σελίνου: Ελπίδες Ξάνθης- Φίλιππος Δροσερού

Γήπεδο Τοξοτών: Αετός Τοξοτών- Ερ. Αστέρας Σελέρου

Γήπεδο Μέλισσας: Μέλισσα Ξάνθης- Ατρόμητος Χρύσας

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(Κυριακή 29 Ιανουαρίου, Ώρα 11:00)

Γήπεδο Κοτύλης: Κοτύλη Ξάνθης- Αναγέννηση Π. Χρύσας

Γήπεδο Διομήδειας: Απόλλων Διομήδειας- ΑΕΚ Κυψέλης

Γήπεδο Γοργόνας: Αετός Γοργόνας- Κεραυνός Π. Κατραμίου

Γήπεδο Πηγαδίων: Ασπίς Πηγαδίων- Δόξα Σταυρούπολης

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here