Βραβεύει τους προπονητές της Ασπίδας Ξάνθης ο ΣΕΠΚ

 

Τους δύο προπονητές της Ασπίδας που αγωνίζονται σε εθνικές κατηγορίες, τον Κώστα Ιωαννίδη της ανδρικής ομάδας και τον Νεδήμ Καρά Αχμέτ της γυναικείας θα τιμήσει την Κυριακή 5 Φεβρουαρίου ο ΣΕΠΚ κατά τη διάρκεια της κοπής της πίτας του Συνδέσμου στη Θεσσαλονίκη.

Οι δύο προπονητές θα τιμηθούν για την άνοδο που κέρδισαν με τις ομάδες τους κατά την περσινή περίοδο στη Β’ Εθνική και την Α2 Εθνική Κατηγορία των γυναικών αντίστοιχα.

Μαζί τους θα τιμηθούν επίσης ο πρώην προπονητής του ΑΣ Ξάνθης Γιώργος Ζαφειρούδης για την άνοδο που κέρδισε με τον Γυμναστικό Σύλλογο Λαρισαίων στην Α2 Εθνική Κατηγορία, καθώς και από ΕΚΑΣΑΜΑΘ ο προπονητής του Αστέρα Καβάλας Λεωνίδας Μαγιάννης για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Πάντως λόγω των αγωνιστικών υποχρεώσεων δεν είναι σίγουρο ότι οι δύο προπονητές θα μπορέσουν να παραστούν στην εκδήλωση, καθώς η ανδρική ομάδα την ημέρα εκείνη αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ερμή Αγιάς, ενώ η γυναικεία ομάδα θα υποδέχεται στο Εύμοιρο τον Απόλλων Καλαμαριάς.

Αναλυτικά όλοι οι προπονητές που θα τιμηθούν από τον ΣΕΠΚ:

ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α2′ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Παπαδόπουλος Αβραάμ (ΑΕΛ)
Ζαφειρούδης Γιώργος (ΓΣΛ 1928)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ
Γιασάρης Γρηγόρης (ΓΣ Ερμής Αγιάς)
ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗ Β’ ΕΘΝΙΚΗ
Χατζούλης Ιωάννης (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ
Τουλούμης Γιώργος (ΚΣ Γέφυρας)
ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗ Β’ ΕΘΝΙΚΗ
Ιωαννίδης Κων/νος (ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης)
ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗ Β’ ΕΘΝΙΚΗ
Καραπιπερίδης Ανδρέας (ΧΑΝΘ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α2′ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΚΑΣΘ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΘ
Ατακτίδης Γιώργος (ΑΣ Άρης, Νεάνιδες ΑΣ Άρης)
ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Συρόπουλος Σίμος (Παναθλητικός Πειραματικό)

ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ ΑΝΔΡΩΝ
Λοτζανιώτης Ηλίας (ΑΟΚ Αιγινιακός)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α’ ΕΚΑΣΑΜΑΘ ΑΝΔΡΩΝ –
Μαγιάννης Λεωνίδας (ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α’ ΕΚΑΣΧ ΑΝΔΡΩΝ
Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος (Π.Ο. Μουδανιών)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α’ ΕΣΚΑΘ ΑΝΔΡΩΝ
Αλεξίου Θώμας (Γ.Σ. Φαρσάλων)

ΕΚΑΣΘ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α’ ΕΚΑΣΘ ΑΝΔΡΩΝ
Αλμπάνης Θεόδωρος (Κεραυνός Αγ. Παύλου)
ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ Α’ ΕΚΑΣΘ ΣΤΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ & ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΘ
Πρασσάς Βασίλειος (Παναθλητικός Πειραματικό)
ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ Α’ ΕΚΑΣΘ ΣΤΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Γεωργιάδης Πολυζώης (ΜΓΣ Απόλλων)
ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ Α’ ΕΚΑΣΘ ΣΤΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Τασόπουλος Πέτρος (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ Α’ ΕΚΑΣΘ ΣΤΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Νικολαΐδης Δημήτριος (ΜΑΣ Μαντουλίδης)
ΥΠΕΡ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Β’ ΕΚΑΣΘ ΑΝΔΡΩΝ
Σκαρλής Αντώνης (ΓΑΣ Βασιλικών)
ΥΠΕΡ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Γ1′ ΕΚΑΣΘ ΑΝΔΡΩΝ
Γουναρίδης Σταύρος (ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α’ ΕΚΑΣΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Μπαξεβάνος Στυλιανός (ΕΟΣ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α’ ΕΚΑΣΑΜΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Καρά Αχμέτ Νεδήμ (ΑΠΣ Ασπίδα 2001)
Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Τσιρογιάννη Αναστασία (ΣΦΚ Πιερικός – Αρχέλαος)

ΜΙΚΡΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ ΝΕΩΝ (Κ20)
Χατζόπουλος Χρήστος (Αχιλλέας Τριανδρίας)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ ΕΦΗΒΩΝ
Μελετιάδης Ευριπίδης (Α.Σ. ΠΑΟΚ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΚΑΣΘ
Παπαδόπουλος Νίκος (Α.Σ. ΠΑΟΚ)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here