Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής, οι σκόρερς και η βαθμολογική κατάταξη Ορφέα και Προσκυνητών

Με σημαντικούς αγώνες συνεχίστηκε ο 1ος όμιλο της Γ’ Εθνικής για την εξ’ αναβολής και εμβόλιμη 15η αγωνιστική. Ο  Ορφέας  γνώρισε δυστυχώς την ήττα στις καθυστερήσεις του αγώνα από την πρωτοπόρο πλέον ΑΠΕ Λαγκαδά, ενώ η Δόξα Προσκυνητών κατάφερε έστω και στο τέλος του αγώνα να σκοράρει και να φύγει νικήτρια από το γήπεδο της Αλεξάνδρειας.

Ο Ορφέας Ξάνθης εμφανίστηκε πολύ διαβασμένος, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την ισοπαλία από την πολύ καλή ομάδα του Λαγκαδά, αφού αν και έπαιξε πολύ καλά και είχε και την ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο 90ο λεπτό ο Αθανασιάδης σκόραρε για τελικό 0-1 υπέρ του Λαγκαδά.

Από την άλλη πλευρά η Δόξα Προσκυνητών μπορεί να μη μπήκε καλά στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη βρήκε ρυθμό πίεσε ψηλά, δημιούργησε και κάποιες φάσεις που θα μπορούσε να έχει σκοράρει, αλλά έπρεπε να φτάσουμε στο 88ο λεπτό ώστε ο Βάσκος να βγει στην κόντρα επίθεση και να νικήσει τον αντίπαλο κίπερ για να διαμορφώσει το τελικό 0-1.

Αναλυτικά ρεπορτάζ και από τους δύο αγώνες σε λίγο. Σε παιχνίδι για την μάχη της ουράς ο Εορδαικός νίκησε εκτός έδρας την ουραγό ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου  με 1-3 και την ξέφυγε πέντε βαθμούς από την τελευταία θέση έχοντας, μάλιστα και παιχνίδι λιγότερο.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της εξ’ αναβολής 15ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής:

Ορφέας Ξάνθης – ΑΠΕ Λαγκαδάς 0-1 (90′ Αθανασιάδης)
Μακεδονικός Φούφα – Δόξα Προσκυνητών 0-1 (89′ Βάσκος)
Καβάλα – Καμπανιακός 4-0 (4′ Λίτσκας, 16′, 66′ Παναγιωτόπουλος, 90′ Κυριακίδης)
Δόξα Δράμας – Νέστος Χρυσούπολης 4-0  (13′, 50′, 65′ Ίγκορ, 43′ Ιότι πεν)
Α.Ε. Ποντίων Βατολάκκου – Εορδαϊκός  1-3
Νάουσα – Απόλλων Παραλιμνίου (26/1)
Αλμωπός Αριδαίας- Απόλλων Καλαμαριάς 0-1 (15/1)

** Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς
*** Οι Εορδαικός, Αλμωπός Αριδαίας, Νάουσα και Απόλλων Παραλιμνίου έχουν έναν λιγότερο αγώνα.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ LIVE ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΨΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΤΟ THRAKISPORTS ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ