ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα

 

Με αγώνες από τα πρωταθλήματα εφήβων, παίδων, νεανίδων και κορασίδων συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογίες:

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (8η Αγωνιστική)

Αστέρας Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης 82-43

Αγία Βαρβάρα – Αρίων Ξάνθης 50-73

Ρεπό είχε ο Αίαντας Κομοτηνής

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 8 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Αστέρας Καβάλας  7-0  14

2. Ασπίδα Ξάνθης  4-2  10*

3. Αίας Κομοτηνής  3-3  9*

4. Αρίων Ξάνθης  2-5  9

5. Αγία Βαρβάρα Καβάλας  0-6  9*

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους για τον δεύτερο γύρο

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (8η Αγωνιστική)

Φιλία Ορεστιάδας – ΓΑΣ Κομοτηνή 43-59

ΑΕ Κομοτηνής – Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης 48-22

Ρεπό είχε ο Εθνικός Αλεξ/πολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 8 ΑΓΩΝΕΣ)

1. ΓΑΣ Κομοτηνή  6-0  12*

2. ΑΕ Κομοτηνής  4-1  9*

3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  2-4  8*

4. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  1-5  7

5. Φιλία Ορεστιάδας  1-4  5**

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους για τον δεύτερο γύρο

**Η Φιλία Ορεστιάδας έχει ένα μηδενισμό

***Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης και AE Κομοτηνής έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

****Η Φιλία Ορεστιάδας έχει δύο αγώνες λιγότερους

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (11η Αγωνιστική)

Ε.Κ. Ποταμουδίων – Ηρακλής Καβάλας 63-33

Ασπίδα Ξάνθης – Αίας Κομοτηνής 77-35

ΑΟ Χρυσούπολης – Αρίων Ξάνθης 35-97

Λεύκιππος Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνή 46-56

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Ασπίδα Ξάνθης  10-0  20

2. Αρίων Ξάνθης  9-1 19

3. ΓΑΣ Κομοτηνή  8-2  18

4. Ε.Κ. Ποταμουδίων  5-5  15

5. Λεύκιππος Ξάνθης  4-6  14

6. Αίας Κομοτηνής  2-8  12

7. Χρυσούπολη  1-9  11

8. Ηρακλής Καβάλας  1-9  11

*Οι αγώνες της 10ης αγωνιστικής αναβλήθηκαν λόγω κακοκαιρίας και αναμένεται να οριστούν

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (11η Αγωνιστική)

Θύελλα Φερών – Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης 65-53

Σπάρτακος Διδ/χου – ΑΕ Κομοτηνής 27-82

Φιλία Ορεστιάδας – Έβρος Σουφλίου 20-0 α.α.

Ρεπό είχε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  8-1  17*

2. ΑΕ Κομοτηνής  7-1  15

3. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  4-5  13*

4. Φιλία Ορεστιάδας  5-2  12*

5. Θύελλα Φερών  3-6  12

6. Σπάρτακος Διδυμοτείχου  3-5  11*

7. Έβρος Σουφλίου 0-12 0

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στο δεύτερο γύρο

**Ο Έβρος Σουφλίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα μετά την κλήρωση και ως εκ τούτου μηδενίζεται στους αγώνες του, ενώ του επιβάλλεται τιμωρία αφαίρεσης 2 βαθμών στο επόμενο πρωτάθλημα παίδων που θα δηλώσει συμμετοχή

***Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης και Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχουν ένα αγώνα περισσότερο.

****ΑΕ Κομοτηνής και Φιλία Ορεστιάδας έχουν δύο αγώνες λιγότερους

*****Σπάρτακος Διδυμοτείχου και Θύελλα Φερών έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (7η Αγωνιστική)

Ρούκις Αλεξ/πολης – Ε.Κ. Καβάλας 22-58

Φιλία Ορεστιάδας – Πάνθηρες Καβάλας 0-20 α.α.

Ρεπό είχε η Ασπίδα Ξάνθης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7η Αγωνιστική)

1. Πάνθηρες Καβάλας  6-0  12

2. Ασπίδα Ξάνθης  4-1  9*

3. Ε.Κ. Καβάλας  3-3  9

4. Ρούκις Αλεξανδρούπολης  2-4  6**

5. Φιλία Ορεστιάδας  0-8  0

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στο δεύτερο γύρο

**Οι Ρούκις Αλεξανδρούπολης έχουν ένα μηδενισμό

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (6η Αγωνιστική)

Ασπίς 2001 Ξάνθης – Αίας Κομοτηνής 56-15

Ένωση Καβάλας-Αστέρας Καβάλας δ.δ.

Ρεπό είχε ο ΓΑΣ Κομοτηνή

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5η Αγωνιστική)

1. Ασπίς 2001 Ξάνθης  3-2  8

2. ΓΑΣ Κομοτηνή  3-1  7*

3. Ε.Κ. Καβάλας  3-1  7

4. Αστέρας Καβάλας  2-2  6

5. Αίας Κομοτηνής  0-5  5

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στο δεύτερο γύρο

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here