Α2 Γυναικών: Η μπίλια έκατσε στην… ισοπαλία μετά από ματς γκραν γκινιόλ ανάμεσα σε Κύκλωπες και Προσοτσάνη

Οι δυο πρώην ομάδες της μεγαλύτερης αθλήτριας που έχει αναδείξει το θρακιώτικο χαντμπολ, της Μάγδας Κεπεσίδου, αναμετρήθηκαν το απόγευμα της Κυριακής σε ένα ματς θρίλερ, που κρίθηκε στο τέλος και έληξε χωρίς νικητή.

Οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης υποδέχθηκαν τον ΑΟ Προσοτσάνης για την 5η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α2 Γυναικών και μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 34-34.

Στο ημίχρονο η ομάδα του Έβρου είχε πάρει ισχνό προβάδισμα με 21-20. Η αλήθεια είναι ότι συνήθως οι Κύκλωπες ήταν μπροστά και οι Δραμινές ισοφάριζαν. Πέντε λεπτά πριν το τέλος πήραν προβάδισμα δύο γκολ, αλλά δεν μπόρεσαν να το κρατήσουν.