Με τους αγώνες της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε με εκπλήξεις και μεγάλα σκορ το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.
Στον Νοτιο ομιλο που γίνεται τρομερή μάχη η Νίκη Απαλού μετα την νεα νίκη της βρίσκεται μόνη στην πρωτη θέση, στον Κεντρικό Όμιλο η Δόξα Ελληνοχωρίου σκόνταψε ξανα αφού ηττήθηκε εντός με το εντυπωσιακό 2-4 από την Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς, γεγονός που εκμεταλλέυτηκε το Σοφικό που νίκησε το Ισαάκιο και πέρασε μόνο στην κορυφή, ενώ τέλος στον Βορειο η ΠΑΕ Ριζίων και το Νεοχωρι βρίσκονται στην κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας μετα τις νέες νίκες τους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (8η Αγωνιστική)
Νίκη Απαλού − ΑΕ Ν. Χιλής 3-2
Α.Ο. Μαΐστρου − ΑΟ Μοναστηρακίου 4-1
Ασπίδα Βρυσούλας − ΑΟ Δορίσκου 3-2
Α.Ο.Αγνάντια (K20 Eθνικός) – Ατρόμητος Άβαντα 2-4
Α.Ο.Καππαδοκών − Π.Α.Ε Νιψας 0-1
ΑΕΚ Έβρου − ΑΟ Μάκρης 5-0
Ρεπό: ΑΟ Αρίστεινου
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Νίκη Απαλού 19 (20-8)*
2. ΑΟ Μαΐστρου 18 (24-14)
3. Ατρόμητος Άβαντα 17 (13-4)
4. Π.Α.Ε Νιψας 14 (16-2)*
5. ΑΕ Ν. Χιλής 13 (19-16)
6. ΑΟ Μάκρης 12 (9-10)*
7. ΑΕΚ Έβρου 11 (15-11)*
8. ΑΟ Αρίστεινου 10 (9-8)*
9. ΑΟ Μοναστηρακίου 7 (10-24)
-. ΑΟ Δορίσκου 7 (16-16)*
-.Ασπίδα Βρυσούλας 7 (12-18)*
12. ΑΟ Καππαδοκών 1 (3-17)*
-.ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 1 (7-25)
* Με αστερίσκο οι ομαδες που έκαναν το ρεπό τους
Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (8η Αγωνιστική)
Δόξα Δόξας − Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 2-2
Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) − AΟ Τυχερού 2-2
Θύελλα Παλιουρίου − Αναγέννηση Μεταξάδων 3-0 α.α.
Ακρίτας Δαδιάς − Πυρσός Σιδηρούς 4-0
Ορφέας Σοφικού − ΟΦΙ Ισαακίου 3-1
Δόξα Ελληνοχωρίου − Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 2-4
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ορφέας Σοφικού 22 (15-3)
2. Δόξα Ελληνοχωρίου 19 (13-6)
3. Ακρίτας Δαδιάς 18 (20-6)
4. Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 16 (19-8)
5. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 13 (20-9)
6. ΟΦΙ Ισαακίου 11 (15-17)
7. Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) 10 (14-14)
-. Δόξα Δόξας 10 (14-14)
9. AΟ Τυχερού 8 (16-13)
10.Πυρσός Σιδηρούς 5 (8-19)
11. Θύελλα Παλιουρίου 4 (7-29)
12.Αναγέννηση Μεταξάδων (αποχώρησε)
Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (8η Αγωνιστική)
Ασπίδα Θουρίου − Π.Α.Ε. Πενταλόφου 0-0
Π.Α.Ε. Ριζίων − Ένωση Οινόης 1-0
Ορφέας Δικαίων − Δόξα Ορεστιάδας 2-6
Δόξα Στέρνας − Θύελλα Κυπρίνου 1-2
Ηρακλής Σαγήνης − Ομόνοια Φυλακίου 3-1
Ακρίτας Ορμενίου − ΑΟ Νεοχωρίου 0-5
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΑΕ Ριζίων 22 (18-7)
-. ΑΟ Νεοχωρίου 22 (34-5)
3. Θύελλα Κυπρίνου 17 (16-9)
4. Ένωση Οινόης 14 (15-9)
-. ΠΑΕ Πενταλόφου 14 (12-8)
6. Ακρίτας Ορμενίου 11 (17-18)
7. Δόξα Ορεστιάδας 10 (17-18)
8. Δόξα Στέρνας 7 (8-14)
-. Ηρακλής Σαγήνης 7 (10-15)
10.Ασπίδα Θουρίου 6 (6-11)
11.Ορφέας Δικαίων 3 (6-24)
-. Ομόνοια Φυλακίου 3 (7-28)