Super League: Πικρή ανατροπή και ήττα για τους νέους της Ξάνθης στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό

Οδυνηρή ήττα γνώρισε η ομάδα του Κώστα Προδρομίτη, που αν και προηγήθηκε με 0-2, δέχθηκε τελικά 3 γκολ και έφυγε με άδεια χέρια από το Αγρίνιο.

Η Ξάνθη μπήκε πολύ καλα στον αγώνα και κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί πολύ νωρίς στο 5ο, μόλις, λεπτό με το γκολ του Χασάνογλου, για να διπλιασιάσει τελικά τα τέρματα της λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα με σκόρερ αυτή τη φορά τον Μελισσόπουλο. Οι γηπεδούχοι, ομως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα, αφού στο δεκάλεπτο απο το 60′ έως το 70′ σκόραραν τρεις φορές και έφτασαν στην ολική ανατροπή με τα γκολ των Τασιούλη, Μιχάι και Γκασούκα.

Παναιτωλικός: Κουσιάδης, Πριόνας, Γιαννιώτης Δ., Μιχάι, Παρράς (87′ Παναγιωτίδης), Τσιγγάρας, Χριστογιάννης, Νταλακούρας, Τασιούλης (62′ Γεωργούσης), Βουτσίτσεβιτς (73′ Μανωλάκης), Γκασούκας.

Ξάνθη: Σταθάκης, Πεταλωτής, Βαφειάδης, Χασάνογλου, Παπάζογλου, Κώστας, Παπαδόπουλος, Καπτέλι (70′ Τσάπαρης), Μελισσόπουλος, Καλογιάννης (62′ Οκάν Σουλεϊμάν), Ιωσηφίδης (80′ Τζιβανόπουλος).