Γ΄ Εθνική: Διπλό με τσαγανό σε νεκρό χρόνο για τον ΓΑΣ Κομοτηνή

Σε ένα παιχνίδι που δεν ήταν για καρδιακούς, ο ΓΑΣ Κομοτηνή νίκησε στη Θεσσαλονίκη σε νεκρό χρόνο τον Μαντουλίδη με 65-66 και πέτυχε τη δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα, απέναντι σε έναν αντίπαλο που ήταν μέχρι και την προηγούμενη πλέον αγωνιστική ισόβαθμος με αυτόν.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν συνεχώς στο σκορ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 15-12 στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως ο ΓΑΣ παρέμενε κοντά στο σκορ και στο ημίχρονο ήταν αυτός μπροστά με 30-31.

Η μάχη συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ, με τον Μαντουλίδη να κλείνει την περίοδο μπροστά με 48-46. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν συγκλονιστικό, με τις δύο ομάδες να είναι δύο λεπτά πριν το τέλος ισόπαλες με 58-58. Μάλιστα δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Μαντουλίδης ήταν μπροστά με 65-64. Όμως ο Καναράς κέρδισε φάουλ, δύο δέκατα πριν ολοκληρωθεί το παιχνίδι. Ο παίκτης του ΓΑΣ με κρύο αίμα ευστόχησε και στις δύο βολές και έδωσε στην ομάδα της Κομοτηνής μία πολύτιμη νίκη.

Δεκάλεπτα: 15-12, 30-31 (ημίχρονο), 48-46, 65-66 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Καρακώστας, Παζόλης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γκύζης, Ρόπουτης 9 (2), Τάκης 5, Τσιριλάκης 2, Μπέλλος 18 (2), Καντίδης 5, Γιαννακός 7 (1), Ρεφατλάρι 12 (4), Γάκης, Κουτουκτσίδης 2, Γεωργιάδης, Θώμος 5 (1).

ΓΑΣ Κομοτηνή Λεμονίδης): Σαββίδης 2, Σκέμπη 3, Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 16 (3), Καναράς 16 (3), Σιμάκης 9, Καλατζής 11 (1), Καραμπέκης 3, Χαλίλ 6.