ΕΣΠΕΘΡ: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας στα Πρωταθλήματα Κορασίδων και Παγκορασίδων

 

Συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα Κορασίδων και Παγκορασίδων της ΕΣΠΕ Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ  – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟ Χρυσούπολης –  Ερμογένης Ξάνθης Β’ 3-2

ΑΟ Καβάλας – Αμυγδαλεώνας 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟ Καβάλας  2-0  4

2. ΑΟ Χρυσούπολης  1-1  3

3. Ανδροσθένης Θάσου  1-0  2*

4. Ερμογένης Ξάνθης Β’  0-2  2

5. Αμυγδαλεώνας  0-1  1*

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στον πρώτο γύρο

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ερμογένης Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής 3-0

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  – 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΣ Θράκες – Αμαζόνες Μαΐστρου 1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αμαζόνες Μαΐστρου  2-0  4

2. Ερμογένης Ξάνθης  1-1  3

3. ΠΑΣ Θράκες  0-1  1*

4. ΑΕ Κομοτηνής  0-1  1

5. Ακαδημία Κομοτηνής  0-0  0*

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στον πρώτο γύρο

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟ Νέας Βύσσας – Έβρος Σουφλίου 1-3

Θύελλα Φερών – ΑΟ Ορεστιάδας (Κυριακή 13/11, ώρα 16:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟ Νέας Βύσσας  1-1  3

2. Έβρος Σουφλίου  1-1  3

3. Νίκη Αλεξανδρούπολης  1-0  2*

4. Θύελλα Φερών  0-1  1

5. ΑΟ Ορεστιάδας  0-0  0*

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στον πρώτο γύρο

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟ Χρυσούπολης – Ερμογένης Β’ 3-0

Ανδροσθένης Θάσου – ΑΟ Καβάλας 1-3

ΑΟ Καβάλας Γ’ – Αμυγδαλεώνας 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟ Χρυσούπολης  2-0  4

2. ΑΟ Καβάλας  2-0  4

3. Αμυγδαλεώνας  1-1  3

4. Ανδροσθένης Θάσου  1-1  3

5. ΑΟ Καβάλας 0-2  2

6. Ερμογένης Ξάνθης Γ’  0-2  2

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  –  2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ερμογένης Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής 1-3

ΑΕ Κομοτηνής Β’ – Ερμογένης Ξάνθης Γ’ (Κυριακή 13/11, ώρα 15:00)

Ακαδημία Κομοτηνής – Αμαζόνες Μαΐστρου (Κυριακή 13/11, ώρα 11:00)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  – 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΣ Θράκες – Αμαζόνες Μαΐστρου 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αμαζόνες Μαΐστρου  2-0  4

2. Ερμογένης Ξάνθης Γ’  1-0  2

3. ΑΕ Κομοτηνής  1-0  2

4. Ερμογένης Ξάνθης  0-2  2

5. Ακαδημία Κομοτηνής  0-1  1

6. ΠΑΣ Θράκες  0-1  1*

7. ΑΕ Κομοτηνή Β’  0-0  0*

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στον πρώτο γύρο

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αμαζόνες Μαΐστρου Β’ – Έβρος Σουφλίου 1-3

Νίκη Αλεξανδρούπολης – Φοίνικας Αλεξανδρούπολης (Κυριακή 13/11, ώρα 15:00)

Θύελλα Φερών – ΑΟ Ορεστιάδας (Κυριακή 13/11, ώρα 14:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Έβρος Σουφλίου  1-1  3

2. ΑΟ Ορεστιάδας  1-0  2

3. Νίκη Αλεξανδρούπολης  1-0  2

4. Θύελλα Φερών  1-0  2

5. Αμαζόνες Μαΐστρου Β’  0-2  2

6. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης  0-1  1

Материалы по теме:

Εκτός τελικού κυπέλλου γυναικών ΕΣΠΑΑ για την Νίκη Δημητροπούλου και την ομάδα της με ήττα έκπληξη
Μπορεί η Νίκη Δημητροπούλου (με το νούμερο 17 στο κέντρο της φωτογραφίας) να αποχώρησε φέτος από την Νίκη Αλεξανδρούπολης για την Αθήνα και την ...
Super League: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του αναπτυξιακού πρωταθλήματος Κ15
  Με τους αγώνες της 5ης αγωνιστικής του δεύτερου γύρου συνεχίστηκε το πρόγραμμα για το παιδικό πρωτάθλημα Κ15 της Super League το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Η ομάδα ...
Γ’ Εθνική: Κερκίδα από το Κιλκίς στο «Φώτης Κοσμας», απών ο κόσμος της Αλεξανδρούπολης και οι ακαδημίες του Εθνικού!
Απων ήταν ο κόσμος της Αλεξανδρούπολης και του συλλόγου του Εθνικού από τον «τελικό» του πρωταθλήματος της Γ' εθνικής με τον Αλέξανδρο Κιλκίς, όπου ...
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των Μεικτών Ομάδων ΕΠΣ Εβρου και ΕΠΣ Ξάνθης
-  Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Λεωνίδας Κάλφας -  Από ισοπαλίες σημαδεύτηκαν οι αγώνες των μεικτών ομάδων της Θράκης για την 7η αγωνιστική του Α' ...
Β’ Εθνική: Με εκπληκτικά γκολ της Ευαγγελίας Κατσαρού “απέδρασαν” από την Θεσσαλονίκη οι Βασίλισσες
  Την πρώτη της νίκη στην σεζόν πήρε η Βασίλισσα Θράκης στην Καλαμαριά και στην Νέα Κρηνη Θεσσαλονικης απέναντι στον νεοφώτιστο Άγιο Γεώργιο με 0-2. Η ...