Είδαν ματσάρα στην Κωνσταντινούπολη αλλά δεν έφεραν γούρι στον ΠΑΟ οι διαιτητές της Θράκης

Το πρώτο του ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη για τη φετινή αγωνιστική περίοδο πραγματοποίησαν μέλη και φίλοι του Συνδέσμου Διαιτητών Καλαθοσφαρίσης Θράκης, για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση ανάμεσα στην Αναντολού Εφές και τον Παναθηναϊκό για την 5η αγωνιστική της Ευρωλίγκα.

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κράτησε 50 λεπτά και κρίθηκε στη δεύτερη παράταση, η ομάδα της Κωνσταντινούπολης λύγισε τους πράσινους με 91-83. Ο κανονικός αγώνας έληξε  70-70, ενώ η πρώτη παράταση 77-77. Αυτή ήταν και η πρώτη ήττα του Τσάβι Πασκουάλ στον πάγκο του Παναθηναϊκού.

Χθες ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε στο ΣΕΦ από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 75-81. Την επόμενη Παρασκευή πάντως είναι η σειρά της ομάδας του Πειραιά να πάει στην Κωνσταντινούπολη, για να αντιμετωπίσει τη Γαλατασαράι. Και φυσικά τα μέλη και οι φίλοι του ΣΔΚ Θράκης θα δώσουν το παρών και σε αυτή την αναμέτρηση.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΤΟΥ ΣΔΚ ΘΡΑΚΗΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ