Κύπελλο Ελλάδος: Τεσσάρα της Σπάρτης με τον Σιώπη βασικό πριν την πρεμιέρα με τον Πανθρακικό

Κάνοντας επίδειξη δύναμης και χωρίς να απειληθεί καθόλου, η Σπάρτη νίκησε με 4-0 τα Χανιά για την 1η αγωνιστική της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, έχοντας τον Δημήτρη Σιώπη βασικό και έδειξε έτοιμη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στον Πανθρακικό.

Μόλις στο δεύτερο λεπτά ο Μπουντόπουλος άνοιξε το σκορ, το οποίο παρέμεινε στο πρώτο ημίχρονο. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49′ ο Αναστασάκος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της Πελοποννήσου.

Στο 67′ ο Ηλιόπουλος έκανε το 3-0, ενώ το σκορ έκλεισε ο Νεμάνια Αρσενίεβιτς είκοσι λεπτά αργότερα. Στο 70′ μπήκε ως αλλαγή για την Σπάρτη ο Φιλίπ Αρσενίεβιτς, παλιός παίκτης του Πανθρακικού.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Σπάρτη βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδος μαζί με τον Ολυμπιακό που νίκησε την Τετάρτη με 3-0 τον Πλατανιά.