Κύπελλο Ελλάδος: Πέντε πρώην του Πανθρακικού στην πεντάρα των Τρικάλων στην Ελευσίνα

Εύκολο απόγευμα είχαν τα Τρίκαλα στον πρώτο αγώνα για τη 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, καθώς πέρασαν από την Ελευσίνα, κερδίζοντας τον Πανελευσινιακό με 0-5. Στον αγώνα αγωνίστηκαν με τη φανέλα των Τρικάλων πέντε πρώην παίκτες του Πανθρακικού, οι Χασομέρης, Μουμίν, Μπαϊκαρά, Μίνγκας και Σαρακατσάνος.

Τα Τρίκαλα, τα οποία είχαν 27 τελικές προσπάθειες, άνοιξαν το σκορ στο 12′ με τον Κουσκουνά, ενώ στο 23′ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Τσούπρος έκανε με αυτογκόλ το 0-3. Στο 76′ ο Μπαϊκαρά, ο οποίος είχε περάσει τρία λεπτά νωρίτερα στον αγωνιστικό χώρο, έκανε το 0-4, ενώ το τελικό 0-5 έκανε στο 89′ ο Γιαννιτσάνης.

Στην κορυφή της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου βρίσκονται τα Τρίκαλα μαζί με τον ΠΑΟΚ που νίκησε την Τετάρτη με 2-0 την Λάρισα.