ΕΠΣ Έβρου: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους τρεις ομίλους της Β’ Κατηγορίας

 

Με τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ έβρου, όπου και φέτος γίνεται σε τρεις ομίλους που έχουν χωριστεί με γεωγραφικά κριτήρια.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (2η Αγωνιστική)
ΑΕΚ Έβρου – ΑΕ Ν. Χιλής 4-2
ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Αρίστεινου 1-0
Π.Α.Ε Νιψας – ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 5-1
Ατρόμητος Άβαντα – Ασπίδα Βρυσούλας 2-0
ΑΟ Δορίσκου – ΑΟ Μαΐστρου 2-3
ΑΟ Μοναστηρακίου- Νίκη Απαλού 1-4
Ρεπό: ΑΟ Καππαδοκών

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Νίκη Απαλού 6 (8-3)
-. Ατρόμητος Άβαντα 6 (4-0)
3. Π.Α.Ε Νιψας 4 (5-1)
4. ΑΟ Δορίσκου 3 (6-4)
-. ΑΕΚ Έβρου 3 (4-2)*
-. ΑΟ Μοναστηρακίου 3 (6-5)
-. ΑΕ Ν. Χιλής 3 (4-4)
-. Α.Ο. Μαΐστρου 3 (5-6)
-. ΑΟ Μάκρης 3 (1-2)
10.ΑΟ Αρίστεινου 1 (0-1)
11.ΑΟ Καππαδοκών 0 (0-2)*
-. Ασπίδα Βρυσούλας 0 (1-7)
-. ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 0 (2-9)

* Οι ομαδες που έκαναν το ρεπό τους

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (2η Αγωνιστική)
Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς – Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 2-2
ΟΦΙ Ισαακίου – Δόξα Ελληνοχωρίου 1-2
Πυρσός Σιδηρούς – Ορφέας Σοφικού 0-4
Αναγέννηση Μεταξάδων – Ακρίτας Δαδιάς 0-3 α.α.
AΟ Τυχερού – Θύελλα Παλιουρίου 6-0
Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) – Δόξα Δόξας 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ορφέας Σοφικού 6 (7-0)
-. Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) 6 (7-1)
-. Ακρίτας Δαδιάς 6 (7-2)
-. Δόξα Ελληνοχωρίου 6 (5-1)
5. Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 4 (5-2)
6. AΟ Τυχερού 3 (6-3)
7. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 2 (4-4)
8. ΟΦΙ Ισαακίου 1 (3-4)
9. Δόξα Δόξας 0 (3-7)
10.Θύελλα Παλιουρίου 0 (0-10)
-. Πυρσός Σιδηρούς 0 (0-7)
12.Αναγέννηση Μεταξάδων (αποχώρησε)

Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (2η Αγωνιστική)
ΑΟ Νεοχωρίου – ΠΑΕ Πενταλόφου 2-1
Ομόνοια Φυλακίου – Ακρίτας Ορμενίου 2-1
Θύελλα Κυπρίνου – Ηρακλής Σαγήνης 3-1
Δόξα Ορεστιάδας – Δόξα Στέρνας 2-0
Ένωση Οινόης – Ορφέας Δικαίων 5-2
ΠΑΕ Ριζίων – Ασπίδα Θουρίου 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ένωση Οινόης 6 (6-2)
-. ΠΑΕ Ριζίων 6 (4-1)
3. Θύελλα Κυπρίνου 4 (5-3)
-. ΑΟ Νεοχωρίου 4 (4-3)
5. Δόξα Ορεστιάδας 3 (3-4)
-. Ακρίτας Ορμενίου 3 (5-3)
-. ΠΑΕ Πενταλόφου 3 (4-3)
-. Ομόνοια Φυλακίου 3 (3-4)
-. Δόξα Στέρνας 3 (2-3)
10.Ηρακλής Σαγήνης 0 (1-4)
-. Ασπίδα Θουρίου 0 (2-4)
-. Ορφέας Δικαίων 0 (2-7)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here