Γ’ Εθνική: Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα με βαρύ σκορ για τον ΓΑΣ Κομοτηνή

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο ΓΑΣ Κομοτηνή, ο οποίος ηττήθηκε στην Περαία από τον Ζέφυρο με 73-47. Η ομάδα της Κομοτηνής ήταν απελπιστικά άστοχος στην επίθεση και δεν μπόρεσε να απειλήσει σε κανέναν σημείο την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ο Ζέφυρος πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, προηγήθηκε αρκετά νωρίς με διψήφια διαφορά και έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 37-21. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι, καθώς ο ΓΑΣ δεν μπορούσε να απειλήσει στην επίθεση, με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν κι άλλο το δείκτη του σκορ και να φτάνουν εύκολα στο τελικό 73-47.

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης): Μητηλιναίος 11 (3),Μυλωνάς 9, Αλεξανδρίδης 13 (1), Φωτιάδης, Ουρκέρογλου 8 (2), Τσιουντος 15 (2),Καμπακάκης, Τσιόγκας, Σταφυλλάς 10, Μυστιλιάδης 2,Τσάμογλου.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σαββίδης, Καραγιώργος 4, Σκεμπης 7, Λουλούδης, Χατζηδημητρίου 8, Καναράς 2, Σημάκης 15, Καλαντζής, Καραμπέκης 5, Μπίτατζης, Χαλίλ, Κουκίδης.