Α2 Ανδρών: Εντός έδρας ήττα από τον Αρχέλαο Κατερίνη για τους Κύκλωπες

Την ήττα στο κλειστό γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» της Αλεξανδρούπολης για την 2η αγωνιστική στην Α2 Ανδρών στον Βόρειο Όμιλο, γνώρισαν οι Κύκλωπες με 28-36 από τον ιστορικό Αρχέλαο Κατερίνης που πέρυσι υποβιβάστηκε από την Α1 κατηγορια.

Η ομάδα του Ηλία Ταρε προπάθησε να προβάλλει αντίσταση απέναντι στους δυνατούς αντιπάλους τους. Μάλιστα προηγήθηκε με 6-2 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά μέχρι εκεί. Με ένα σερί 10-1 για τους φιλοξενούμενους το σκορ έγινε μετά από λίγο 7-12 και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι.

Ετσι οι Κύκλωπες δεν τα κατάφεραν και γνωρισαν την ήττα, την δευτερη μετα από αυτην εκτός εδρας στην Κέρκυρα από τον Φαίακα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Ωστόσο είναι ήττες εντός προγράμματος.

Η ομαδα από την Κατερίνη ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 13-18 και με την έναρξη του δεύτερου μερους αυξησε την διαφορα στο +9 στο 36ο λεπτό (14-23) για να συνεχίσουν οι ομάδες να βάζουν εκατέρωθεν γκολ και να φτασουμε στο τελικό 28-36.