Γκολ ο Μελιόπουλος στην ανατροπή της Εθνικής Παίδων επί της Κροατίας

Νίκη 2-1 επί της διοργανώτριας Κροατίας πέτυχε η Εθνική Παίδων στον τρίτο και τελευταίο της αγώνα για το «Croatia Cup 2016».

Η Εθνική μας ήταν σαφώς ανώτερη της αντιπάλου της και δίκαια έφτασε στην επικράτηση. Αν και στο 37΄ βρέθηκε να χάνει 1-0 κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Μάλιστα, το γκολ της ισοφάρισης το σημείωσε ο Ημαθιώτης Δημήτρης Μελιόπουλος της Ξάνθης στο 80ο λεπτό ενώ το γκολ της ανατροπής και της νίκης ήρθε στο 80+3′ με τον Γκαργκαλατζίδη (τα ματς των παίδων διεξάγονται σε δύο 40λεπτα).

Με την Εθνική παίδων αγωνίστηκε ως βασικός και ο Ζουμπουλίδης, επίσης της Ξάνθης. Ενώ όμως ο Μελιόπουλος αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι, ο Ζουμπουλίδης αντικαταστάθηκε στο 48′ από τον Λύρατζη.